Dream, catch me

Tā diena ir pienākusi. 2016.gada 16.februāris. Tas jāiegrāmato. Pašai sev, nevienam citam jau tas nav tik lieli kā man. Nevienam citam tas neizraisa tādu sajūsmu. Bet, ko nu tur liegties, gribās tomēr palielīties arī citiem.

Publicēts mans pirmais nopietnais raksts. Saku – nopietnais – jo pati pirmā publikācija bija neliels rakstiņš Jūrmalas avīzē par sporta dienu, šķiet, pat īsti neatceros. Bet nu manis rakstītie vārdi aizņem veselas 4 lapaspuses jaunākajā žurnāla “SHAPE” numurā.

Grūti pateikt, cik tieši sens ir šis sapnis un kurš bija tas brīdis, kad līdz galam apjautu, ka tieši rakstiskā forma ir tā, kurā jūtos visērtāk un patiesāk. Bet šī vēlme un pat vajadzība rakstīt nav pametusi cauri laikam, nedaudz nomainot formātus un vietas vai vietnes. Bet publicēts raksts žurnālā ir man jauni augstumi. Sasniegta sen izsapņota virsotnīte. Gandarījums. Un ziniet, metu kautrību pie malas, manuprāt – pelnīts. Kurš gan cits sunim asti cels, ja ne pats, vai ne?

Smieklīgi gan kā tas liktenis met lokus un izspēlē jokus. Kolīdz atzīsti kaut ko par nevajadzīgu esam, tas pamet izaicinājumu, kas tomēr pierāda pretējo. Vēl tikko blogā lepni stāstīju kā sasniegumi un karjeras izaugsme nav mana prioritāte. Bet re kā nekur tālu no sava piecgades plāna neaizmuku. Sapnis noķēra mani aiz astes. Tikai tas ceļš uz sapņa piepildījumu bijis daudz bagātīgāks kā “oriģinālajā” piecgades plānā biju iztēlojusies. Bonusā man ir mīļš cilvēks blakus, esmu piedzīvojusi neaizmirstamas vasaras, rudeņus, ziemas un pavasarus iespaidīgās valstīs, esmu attīstījusi dažādas jaunas prasmes un piedzemdējusi dēlu! Tas tikai vēlreiz pierāda, ka novirzes no normas un plāniem ir vajadzīgas. Ja liktenis dāvina dāvanas, tās jāpieņem.

Vispār interesanti, ja par dāvanām runājam – šī iespēja mani atrada tieši dzimšanas dienā. SHAPE žurnāliste Elva man atrakstīja šo piedāvājumu manā gadu mijā. Lieki piebilst, ka tā ir viena no labākajām dāvanām kādu jebkad esmu saņēmusi.

Pats raksts ir par sargeņģeļiem, bet nebīstieties šīs tēmas – tas ir krietni mazāk par reliģiju kā varētu šķist. Vairāk – par ticību. Un labvēļiem.
Un tieši par to – ticību man – gribu pateikt pāris “paldies” pati saviem labvēļiem jeb sargeņģeļiem, jo šis sasniegums nav tikai mans. Tas nepieder man. Tam ir netieši, bet ļoti svarīgi līdzautori.

Pirmkārt, paldies Elvai, ka uzdāvināji man šo iespēju. Par to, ka pamanīji, piedāvāji un uzticies. Es to novērtēju un dikti cenšos nepievilt uzliktās cerības.

Otrkārt – visām manām latviešu valodas skolotājām no sākumskolas līdz pat augstskolai, kuras atzinīgi vērtēja manus radošos darbus un iedvesmoja turpināt sevi izpaust, izmantojot rakstisku vārdu. Īpaši mīļš sveiciens Andželai Šustiņai, kura ļāva man paspēlēt mazu teātrīti vārdā skolas avīze, kas deva iespēju iejusties žurnālistes lomā jau vidusskolas laikā. Arī Valteram Sējānam par mūsu pirātiskajiem centieniem veidot avīzi haha.

Treškārt – ģimenei par to, ka vienmēr ļāvuši man iet manu ceļu, pat, ja tas neatbilst standarta modeļiem.

Ceturtkārt – maniem RŠ par to, ka ļauj man paklabināt tastatūru paralēli viņu miegam.

Piektkārt – Tev! Par to, ka lasi. Bez pieprasījuma jau nebūtu piedāvājuma, vai ne? Vienmēr visādām savām rakstiskajām izpausmēm soc.tīklos vai kur citur esmu jutusi atbalstu un tie iedvesmas vārdi – turpini rakstīt – lieliski motivē. Bez tiem es te nebūtu. Ar “te” domājot žurnāla lapaspušu mazos burtiņus, kuros minēts raksta autors.

Laimīgi tā. Labs darbiņš, kas padarīts. Un nav jau gana. Top un taps vēl.

Esiet tik mīļi un aizčāpojiet uz kiosku, nopērciet jauno “SHAPE” numuru, izlasiet vismaz 32.-36.lpp. (ja ne visu). Tas būs man liels kompliments. Un ja nav slinkums, atrakstiet savas domas. Godīgas un tiešas. Būšu pateicīga.

shape raksts

4 domas par “Dream, catch me

  1. Ieraugot vārdu Andžela Šustiņa ,sejā parādījās tiešām plats smaids. Labāku skolotāju par viņu grūti atminēties. 🙂 Ļoti iedvesmojošs raksts. Un protams, veiksmi darbos. 🙂

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.