Savest sevi kārtībā 21 dienā jeb #CrazySexyDiet

Šis aprīlis man sācies ar jaudīgu apņemšanos piedalīties Crazy Sexy diētā Happy Whispers Līgas iedvesmotai. Kas tā par diētu lasi te: Ko nozīmē Crazy Sexy Diet? Vienmēr ir nedaudz vieglāk turēt sevi grožos, ja apņemšanās tiek paustas skaļi, tāpēc laiku pa laikam centīšos veikt publisku atskaiti (tai skaitā grēksūdzi), lai būtu papildus motivācija censties. Tā teikt pati sevi publiski pakaunināšu, lai lielāka motivācija censties neatkāpties no pašas izvirzītajiem mērķiem.

Kāpēc man to vajag?

 1. Nav jau noslēpums, ka strauji tuvojas pludmales sezona un šis ir pēdējais brīdis sākt uztraukties par to, kā izskatīšos peldkostīmā.
 2. Laiks, kad varēja vainot bērniņa piedizimšanu pie paplūdušām ķermeņa formām jau sen ir aiz kalniem. Tūlīt Rafaelam jau paliks 9 mēneši, kas nozīmē, ka ārpasaulē viņš jau būs nodzīvojies tikpat ilgi kā puncī, tāpēc atrunas vairs nav aktuālas. Laiks savest sevi kārtībā.
 3. Šī gada sākumā, pārejot uz vegānu dzīvesveidu, pamatīgi aizrāvos ar kulināriem eksperimentiem, kā rezultātā banānu maizes, vegānās picas un mafini ir aizķērušies manos gurnos, riepā un ciskās. Īpaši muļķīgi tas ir tāpēc, ka visiem gribās domāt, ka vegāns automātiski nozīmē to pašu, ko veselīgs (par šo aizspriedumu notiekti kaut kad drīzumā uzrakstīšu). Tai, protams, nevajadzētu būt pamata motivācijai, bet tomēr negribētos radīt priekšstatu, ka vegāns uzturs padara cilvēku apaļīgu, jo tas ir akmens manā dārziņā – tādējādi es uzdāvinu citiem papildus iemeslu, kāpēc mana jaunā pārliecība varētu būt slikta manai veselībai.
 4. Patiesībā būtiskākais iemesls – šī gada sākumā guvu nelielu jogas traumu, kas neļāva šo man tik mīļo praksi veikt aptuveni 2 mēnešus. Ļoti izjūtu, ka tas negatīvi ietekmē manu ķermeni un pašsajūtu. Trūkst enerģijas, ātrāk uzvelkos un arī tīri fiziski – vairāk uzkrājas viss liekais problēmzonās. Nu beidzot esmu nedaudz atguvusies un tas tā smuki sakrita ar Līgas aicinājumu kopā ar domubiedrēm uzsākt šo diētu (kas sevī ietver arī pastiprinātu uzmanību fiziskajām aktivitātēm), tāpēc nolēmu maigi un ar mīlestību atsākt katru dienu kāpt uz paklājiņa.

Kāpēc man iepatikās šī diēta?

Tā ir viegli pielāgojama savām vajadzībām un neierobežo pārāk striktos nosacījumos ar konkrētiem produktiem. Būtībā tā ir vienkārši pāreja uz veselīgāku dzīvesveidu un plant-based uzturu. No galvenajām vadlīnijām izvirzīju personīgos mērķus:

 1. Atturēšanās no kafijas un alkohola – easy game, daru to jau aptuveni 2 gadus, jau kopš paliku stāvoklī, ar atsevišķiem izņēmumiem
 2. Iztikšana bez dzīvnieku valsts produktiem – arī easy, agrāk būtu bijis izaicinoši, bet tagad mani ētiskie uzskati šo soli ļoti atvieglo
 3. Iztikšana bez cukura – šis būs tā 50/50 sarežģīti, jo cukuru īpaši nelietoju (neberu pie tējas, receptēs izmantoju agaves/kļavu sīrupu utml.), tomēr cukurs ir daudzu gatavo produktu, piemēram – pesto vai tomātu mērces, sastāvā, tāpēc nemaz tik viegli nebūs. Domāju, ka šo neizdosies 100% īstenot, vairāk jāfokusējās uz samazināšanu.
 4. Iztikšana bez glutēnu saturošiem produktiem – šis būs ļoti izaicinoši, jo es mīlu miltainos ēdienus. Man mīļi ir gan makaroni, gan cepumi, gan kūkas, bet labi apzinos, ka pārmērības ar šāda tipa produktiem nav vēlamas. Bieži vien kā gardumu vienkārši ēdu maizi. Viegli nebūs, bet virtuves plaukti jau laicīgi atbrīvoti no liekiem kārdinājumiem, tā ka atliks tikai izturēt.
 5. Ūdens – ceru uz vismaz 2L dienā. Līdz šim nav bijis problēmu iesākt rītus ar siltu citronūdeni, tomēr pa dienu bieži vien aizmirstas pietiekami uzņemt šķidrumu. Esmu liela zāļu tējas fane, taču, cik saprotu, tējai piemīt dehidrējošas īpašības un 1 tējai jāliek pretī vismaz 3 ūdens glāzes, tāpēc šī izaicinājuma ietvaros mēģināšu aizstāt tējošanu ar ūdeni.
 6. Fiziskās aktivitātes – kā jau minēju, šī būs lieliska iespēja atgriezties uz jogas paklājiņa. Saudzīgā režīmā, bet tomēr. Un win-win gan man, gan dēlam, katru dienu dodamies garā pastaigā (zinu, ka citām māmiņām tā ir ikdiena, bet es šajā ziņā esmu daudz slinkojusi), kas nozīmē diendusu viņam svaigā gaisā un man foršu workout. Cenšos šo pastaigu veikt vairāk tādā kā speed-walking tempā, ko varētu pielīdzināt lēnam riksītim, lai izteiktāks kardio efekts.
 7.  Miegs, pašsajūta, meditācija – šie pavisam noteikti būs lielākie izaicinājumi, jo līdz ar diētu, esmu uzsākusi arī jaunu darbu, kas paņem savu devu manas enerģijas un laika paralēli mammas un žurnālistes pienākumiem. Tā kā Rafaels ir diezgan prasīgs bērns, dienas laikā visvairāk uzmanības tiek veltīts viņam un darbiem atliek nakts stundas vai viņa diendusas laiks. Protams, neviens nav atcēlis arī mājas darbu darīšanu – veļas mazgāšanu, ēst gatavošanu utt. Tā kā balanss būs jāmeklē. Es gan neesmu pārliecināta, vai 8h miegs būs tas, uz ko tēmēšu – esmu novērojusi, ka darbu apdarīšana bieži vien uzlādē vairāk kā miegs. Būtiskāk būtu iemācīties piecelties agrāk no rīta, ar šo niķi cīnos jau ilgi un periodiski man izdodas pieveikt savu pūces dabu, kas rezultējas milzīgā enerģijas pieplūdumā.

Vēl lieliski, ka šo diētu paralēli ietur daudzas domubiedres – tas dod spēku (un noderīgus praktiskos padomus).

Lai mums izdodas savest sevi kārtībā un radīt paliekošus veselīgus dzīvesveida ieradumus! 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.