Sveiciens zinību dienā

Sāku rakstīt aprakstu Instagram bildei, kurā gribēju apsveikt visus ar 1.septembri, bet sanāca baigi izplūst, kā jau ierasts, tāpēc nolēmu tomēr pārcelt savu domu lidojumu uz šejieni.

Šodien tematiski zinību dienai izlēmu Rafaelam sagādāt kādu izglītojošu izklaidi un nopirku krītiņus un papīra lapas. Manas lielās cerības iegūt meistardarbu viņa izpildījumā, ko ierāmēt un likt pie sienas kā pirmo zīmējumu, pamatīgi izgāzās, jo Rafaelam interesēja krītiņus tikai pagaršot un sakrāmēt uz dīvāna. Nu ok. Tātad vēl ir krietni par agru. Kā nekā uz krītiņiem rakstīts bija “no 3 gadu vecuma”.

Processed with VSCO with f1 preset
Lasītprieks

Tas gan nenozīmē, ka izglītošanās un rotaļāšanās izpalika. Pāršķirstījām līdzpaņemtās (un uzdāvinātās) grāmatiņas. Šī izklaide Rafaelam ļoti patīk. Īpaši mīļa šobrīd ir dzīvnieku grāmatiņa un “Mazo Latvju Pirmie Vārdi”, kurā mīļākā lapaspuse ir ar kaķi un suni. Pievienošu kādas 2 nedēļas vecu video no aizrautīgas grāmatiņas lasīšanas Rafaela valodā. Viņam vien zināmu iemeslu dēļ viss tiek saukts par bumbām (baba=bumba).

Pārējo dienu pavadījām vienkārši spēlējoties un muļķojoties. Un tad tā padomāju, ka nav jau ko diži iespringt, jo mācīties viņš vēl paspēs daudz un dikti, pagaidām varam ļauties rotaļām. Jo pagaidām galvenās mācības, kas jāapgūst ir ēdienu nemest zemē, ar kājām nekāpt uz galda, rotaļlietas nav jāmet podā un tamlīdzīgas svarīgas lietas. Tad aizdomājos, ka visas mammas (un tēti) ir savā ziņā 1.skolotāji saviem bērniem. Problēma tikai tāda, ka šiem skolotājiem nav nekādas priekšzināšanas, pieredzes vai izglītība pedagoģijā. Viss notiek uz čuju. Vismaz manā gadījumā tā tas ir. Ej nu sazin, kā ir pareizi. Laikam jau tāds “pareizi” nemaz neeksistē. Kā mākam, tā maujam.

Processed with VSCO
“Kā mākam, tā maujam” vecākošanās pieeja bieži vien rezultējas šādos “toddler temper tantrums”

Man personīgi 1.septembris jau pāris gadus nav nekāda īpašā svinamdiena, bet svētku sajūta tomēr nepamet. Uzsit pamatīgu nostalģiju par “vecajiem, labajiem laikiem”. Lai gan skolā atgriezties es negribētu un nekāda priekšzīmīgā skolniece nebiju, es tomēr to atceros kā ļoti foršu dzīves posmu. Uz 1.septembri vienmēr gāju ar prieku, jo zināju, ka atkal varēšu satikt draugus diendienā.

Tā kā šī gada 1.septembris mums tāds starpposms – man tas vairs neko nenozīmē, dēlam vēl pagaidām tas neko nenozīmē, tad nu nosvinējām ļaujoties pilnīgam plezīram. Mums šobrīd aktuāla #dzīvesskola, kurā krietni noderētu kāds skolotājs, kurš pateiktu priekšā, kā pareizi beigt krūtsbarošanu, uzsākt podiņmācību un kā iemācīt vārda “nedrīkst” nozīmi. Un godīgi, šī no visām skolām ir sarežģītākā. Tāpēc lieki neiespringstiet par algebrām, esejām un kontroldarbiem. Dzīves skolā jūs sagaida lielāki izaicinājumi. Lai viegls un izaugsmes pilns mācību gads!

Processed with VSCO with c1 preset
Plezīrs -Baseina ballīte diviem

 

2 domas par “Sveiciens zinību dienā

  1. Viss notiks pats no sevis, Jūs mierīgi iztiksiet bez skolotājiem! Jo visas tās lietiņas līdz apmēram 3.g. vecumam sakārtosies un, ja jau piekopjat BVĒ, tad jau atliek tikai turpināt uzticēties Rafaelam pašam, lai viss noritētu dabiski!😊
    P.s. Uzmanies, lai pirmais top vārds nav “nedrīkst”, ha ha!😅 Ēdiena mešana arī ir tikai pasaules izpētes posms šajā vecumā, tā kā par to arī varat būt mierīgi! 😊 Viss, ar ko viņš nodarbojas nomodā, ir izzināšana👍

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.