No palmas kupenā jeb Bangkoka-Rīga

Nedaudz novēloti tomēr izlēmu padalīties ar piezīmēm, ko ierakstīju telefonā, sēžot lidmašīnā no Bangkokas uz Kijevu. Brīžos, kad nebija jāgana Rafaels pa lidmašīnas eju vai simtpadsmito reizi jāatkārto, ka rāpties pāri krēslam nevajag, sanāca arī mazliet atstkatīties uz piedzīvoto #ĀzijasPiedzīvojums Bangkokas posmu. Sākotnēji ar domu kodolīgi, bildes apraksta formātā, bet izteikšanās īsi rakstiskā formātā nekad nav bijusi mana stiprā puse, tāpēc atkal izplūdu.

 

img_3420

 

Mēģināju atrast tādu uhh bildi, ar kuru noslēgt šo #ĀzijasPiedzīvojums posmu un, šķiet, šī, lai gan pavisam vienkārša, ir labs variants. Pati Bangkokas esencīte. Smaidīgi cilvēki, streetfood maisiņos un bardaciņš. Pašiem gan jāiztēlojas klāt tveice, smaciņa un pilsētas trokšņi.

 

Bangkoka attaisnoja manas cerības ar uzviju. Cerēju uz Āzijas šarmu, bardaku, garšīgu streetfood, noteikumu neievērošanu, lētu iepirkšanos, jūtamu garīguma klātbūtni, izciliem mango un tas viss bija. Toties necerēju uz modernu sabiedrisko transportu, iespaidīgiem iepirkšanās centriem pie teju katras stacijas, dažādu produktu pieejamību, vieglu komunikāciju angļu valodā (vairums vietās), daudz Rafaelam piemērotām aktivitātēm, bet bija.

 

Bangkoka pārsteidza ar to, cik ir dažāda un daudzslāņaina. Aiz mūsu lepnās ēkas žoga bija pilnīgi grausti, tikmēr pie mums basketbola laukums, baseins un sapucēts zālājs ar privātu veikalu mājas iedzīvotājiem. Nu kontrasts visā savā krāšņumā. Braukā Porsche un citi glaunie vāģi, pat Hammeri, un turpat uz tām pašām ielā staigā bērni bez apaviem. Pa pilsētas asfaltu!

Processed with VSCO with f3 preset
Chinatown burzma

Man likās, ka paspēs pieriebties viss autentiskais, bet veiksmīgi tas nav noticis, jo šajā pilsētā tas ir patīkamā balansā ar moderno, pasaulīgo, globālo. Rīsi joprojām garšo, tātad viss kārtībā. Pārsteidza, cik ļoti cilvēki apbrīnoja Rafaelu, pārsteidza smoga saulrieti un pārsteidza pilsētas bezgalīgie apmēri. Dzīve šajā lielpilsētā man pāķei sirdī bija liels piedzīvojums. Bet es noķēru to sajūtu un sāku saprast pilsētas dzīves šarmu. Tik pierasts pie tās nemitīgās dunas fonā. Būs dīvaini aizmigt pilnīgā klusumā un tumsā.

Es ilgošos pēc ēdiena cenām un ēdiena paša, pēc plezīra negatavot pašai, bet ēst ārpus mājas, pēc siltuma, pēc smieklīgajām takšu cenām, pēc mūsu lieliskā dzīvokļa ar izcilo skatu uz pilsētu. Pēc Rafaela bēbīšu skoliņas un rotaļām ar bērniem no visas pasaules. Pēc ērtā skytrain, ar ko aizvizināties ātri, lēti un ērti, kad un kur vien vajag. Ko tur liegties, arī pēc piemājas baseina. Pēc mūsu izpalīdzīgās Boom. Pēc mājas apsargiem, kuri katru dienu uzjautrināja Rafaelu katrā garām iešanas reizē. O un pēc mango smūtija arī ilgošos.

Bet tikpat ļoti gaidu, kad varēšu pieēsties mājas un Lidiņa ēdienu. Kad varēšu ielikt Rafaelu ratos (naiva cerība) un kaut kur doties pa normālu ietvi, nevis stiept ergosomā tos 11,5kg. Gaidu, kad varēšu izvizināt Rafaelu ragavās. Un aizbraukt kaut kur ar mašīnu. Un aiziet uz darbnīcu pastrādāt. Ļoti gaidu svaigu gaisu un mežu, un jūru. Ziemassvētkus, protams. Sniegotu pasaciņu. Un vairāk par visu gaidu savu mīļo satikšanu. Jo kas gan cits ir mājas, ja ne cilvēki. Nu un suņi.

Es neuzdrīkstētos apgalvot, ka esmu šo pilsētu iepazinusi. Tas būtu melots. Šī pilsēta šķiet neizdibināma. Vienmēr ap stūri būs vēl kāds pārsteigums. Par sajūtām pilsētu pametot: nav sāpīgu ilgu, bet nav arī milzīga vilkme prom, es izbaudīju šo laiku, man pietika, bet arī uzkavēties nekas nebūtu pret. Šie 4 mēneši ar ceļojumu pauzēm, lai gan paskrēja ātri nebija ne par daudz, ne par maz. Man šķiet, ka tas vairāk ir tāds mindset jautājums, es vienkārši pieņemu, ka ir forši, kā ir. Bija forši tur padzīvot, bet ir arī forši braukt mājās. Viss ir forši. Laime nav siltumā, aukstumā, palmā vai kupenā, bet mūsos pašos, vai ne? 

Viena doma par “No palmas kupenā jeb Bangkoka-Rīga

  1. Aiga, paldies, ka dalies! 🙂 Neesmu nevienu rakstu vai video izlaidusi no Jūsu piedzīvojumiem un vispār visa! Gribēju tik pateikt, ka pēdējā bilde ir riktīgi forša, smuka un mīļa ❤ Laimi un gaišumu ik mirklī!

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.