Kopš atgriezāmies no Bangkokas, nepameta ideja, ka vajadzētu atrast Rafaelam kādu bēbīšskoliņu arī Latvijā. Bangkokas ģimenes centra pieredze bija ļoti pozitīva, centrs bija ļoti moderns, programma bērniem daudzveidīga un pedagoģes, kas strādāja ar bērniem fantastiskas, tāpēc latiņa uzstādīta augsta.

pāris kadri no Bangkokas bēbīšskoliņas redzami šajā video

Novērojām, ka Rafaelam pēdējā laikā ļoti aktuāla palikusi mūzika, tāpēc meklēju muzikālas nodarbības. Bet mūsu dzīvesvietā Cēsīs pārsvarā piedāvājums dažādiem dziedāšanas/dejošanas pulciņiem ir tikai sākot no 2 vai 3 gadiem. Plašāka izvēle pieejama arī pavisam maziņiem līdz gada vecumam, dažādas bēbīšskoliņas, taču uz pusotra gada vecumu izvēle visai skopa. Variantu meklēšanā man ļoti palīdzēja Facebook grupas: “Cēsu māmiņas” un “Cēsu māmiņu klubs”.

Mani kritēriji, meklējot nodarbības:

  • nodarbības vada speciālists, kurš izprot bērna vajadzības un spējas
  • nodarbībās piedalās Rafaela vecuma bērni (+/- 6mēneši amplitūdā)
  • bērnu skaits grupā nav liels, līdz 10 bērniem
  • ir piemērota vide, iespēja izkustēties
  • nodarbības notiek piemērotā laikā, kad Rafaelam nav diendusas vai ēdienreižu laiki
  • nodarbības ilgums nav ilgāks par stundu, lai Rafaels varētu izturēt bez niķiem
  • pieņemama cena

Izlēmu izveidot apskatu no visām nodarbībām, ko izlēmām notestēt. Varbūt kādai mammai noderēs, lai gūtu ieskatu, kas tajās notiek, vai iedvesmai, lai saņemtos aiziet. Vai arī tieši pretēji – lai saprastu, ka tas galīgi nav jums piemērots. Šajā apskatā aprakstītas vietas, kas atrodas Cēsīs un pilsētas tuvumā, bet esmu pārliecināta, ka līdzīgas nodarbības iespējams atrast arī citās pilsētās, tāpēc mūsu pieredze varētu noderēt jebkuram, vismaz, lai saprastu, ko vispār meklēt.

13443056_292975711036242_5920344829396662571_o
Attēls: no BC “Kā Mājās” Facebook lapas

Bērnu centrs “Kā mājās”

Facebook biju ievērojusi Bērnu centru “Kā Mājās”, kas šķita ļoti atbilstošs manām interesēm gan pēc iekārtojuma, gan nodarbību piedāvājuma. Taču tas atrodas Siguldā, kas it kā nav tālu no Cēsīm, tomēr ierēķinot visas braukāšanas, sanāk lieks laika un benzīna patēriņš. Tomēr varbūt ir kāds lasītājs, kuram ir pa ceļam vai nav slinkums braukāt, tad nu iesaku to, kā variantu. Mani pašu ieinteresēja: Dejas pašiem mazākajiem, Mazskoliņa: Lielo grupa un Vingrošana kopā ar mazuļiem. Joprojām gan ceru, ka kādreiz apmeklēsim šo centru, tad arī noteikti papildināšu apskatu ar pieredzi. Ja ir sanācis būt, komentāros padalieties ar savu pieredzi!

Kontaktinformācija:

Facebook lapa – https://www.facebook.com/BCKaMajas/
E-pasts – bckaamajas@gmail.com

Betas Nama telpa nodarbībai pēc Pikleres metodes
Mazuļu spēļu grupa “Betas Namā” pēc Pikleres metodēm

Par Pikleres metodoloģiju biju dzirdējusi jau iepriekš no “Māmiņu Kluba” raidījumiem un zinu, ka šādas nodarbības pieejamas arī Rīgā. Princips vienkāršs – mammas ļauj bērniem spēlēties īpaši iekārtotā telpā, bez iejaukšanās bērna darbībās. Vienkārši sēžam, uzmanīgi vērojam, ļaujam pašiem iepazīt, kāpt, krist, celties, mēģināt vēlreiz, saprast. Darbības nekomentējam un iesaistamies tikai, ja tas ir absolūti nepieciešams – piemēram esam drošā attālumā, ja nu bērns bīstami krīt, lai gan telpa ir iekārtota, lai izvairītos no šādas iespējamības. Nodarbībās piedalās fizioterapeite, kas seko līdzi un pieraksta savus novērojumus par bērna izpausmēm un izaugsmi. Nodarbības beigās izrunājam un analizējam katra bērna individuālās rotaļas un savstarpējo saskarsmi.

Tā kā pievienojāmies grupā, kur bērni savstarpēji jau bija pazīstami, jo nodarbības apmeklē jau vairākus mēnešus, mazie ļoti brīnījās par svešo jaunpienāceju. Bet Rafaels ir diezgan brīvs un draudzīgs bērns, jau pirms nodarbības sveicināja visus un piedāvāja savu līdzi paņemto kaķīša rotaļlietu. Pirms iešanas telpā gan savas mantas jāatstāj, arī mammām, jo nekas nedrīkst novērst uzmanību, nodarbības laikā jāvēro bērna darbības. Pirms nodarbības mazajiem arī jānovelk zeķes, lai paliek plikas pēdiņas, tāpēc telpas bija ļoti siltas – it kā sīkums, bet noder zināt, lai saprastu, kā mazo ziķeri ģērbt nodarbībai. Piemēram zeķubikses būtu lieks čakars. Nodarbības laikā Rafaels izpaudās ar vērienu, bija ļoti sapriecājies par to, ka ir tik daudz jaunu mantu, ko apgūt: krāmēja rindā mašīnas, dauzījās pa bumbu kasti, kārtoja un nesa mammām rotaļu zvērus, “dzēra” un “ēda” no traukiem, vilka galvā spaini un visu ko citu. Neiesaistīties nav viegli, ik pa laikam gribas skaidrot, ka viņš rokā paņēmis kaķīti, palīdzēt uzlikt trauciņam vāciņu, kas pašam īsti neizdodas uzreiz un pieturēt, kad viņš kāpj no augstākām virsmām. Bet šķiet turējos godam.Kopumā man ļoti patika, jo redzēju, ka bērnam ļoti patika. Bērni bija tikai 4, vide perfekti piemērota, nodarbības vadītāja atstāja pozitīvu iespaidu. Noteikti turpināsim.

Cena: 7EUR par reizi, 4x abonaments 20EUR

Kontaktinformācija:
Mājaslapa – http://www.betasnams.lv/mazulu-spelu-grupas.html
E-pasts -info@betasnams.lv
Telefona numurs – +371 28380007

Yamaha mūzikas skoliņa

Yamaha Mūzikas skolas programma “Robis”

Tā kā sākotnēji meklēju muzikālas nodarbības, šī šķita visatbilstošākā. Nodarbības laikā kopā ar pasniedzēju un mammām/tētiem izpilda dažādas darbības mūzikas pavadībā. Visi kopīgi dziedam, sitam ritmu, bērni spēlē līdzi uz dažādiem instrumentiem, izmantojam rotaļlietas, lai papildinātu dziesmas tekstu utml. Kopumā biju ļoti apmierināta, jo tas bija tieši tas, ko meklēju. Daudz kas atgādināja Bangkokas muzikālo nodarbību, varbūt tāpēc, ka Yamahas mūzikas skola ir starptautisks projekts. Iespējams iegādāties arī disku un dziesmu grāmatu, lai turpinātu apgūt dziesmas mājās vai piem. braucot auto. Šī nodarbība likās daudz intensīvāka salīdzinājumā ar Pikleres rotaļīgumu. Tas nav ne labi, ne slikti, tomēr citādi. Šajā gadījumā tomēr visu stundu notiek aktīva iesaistīšanās un jāpielāgojas darbam grupā, tāpēc pēc nodarbības jutāmies nedaudz saguruši. Vienīgais mīnuss bija nodarbības laiks, jo Rafaelam ap 12:00 jau sāk nākt pusdienlaika miegs, tāpēc izturēt labā omā bija grūti un uz beigām uznāca kašķis.

Cena: 30EUR/mēnesī (4x nodarbības)*

* iepazīšanās nodarbību iespējams apmeklēt bez maksas, lai saprastu, vai bērnu uzrunā šis pasākums. Cena varētu šķist augsta, bet, manuprāt, kvalitāte atbilst summai

Kontaktinformācija:
Mājaslapa – http://www.yamahaskola.lv/robis.html
E-pasts – lv@muzikosmokykla.lt
Telefona numurs – +371 26378407

 

Rotaļas Bērnu un Jauniešu centrā
Rotaļas Bērnu un Jauniešu centrā

Brīvas rotaļas Bērnu un Jauniešu centrā 

Ja neinteresē izglītojošas vai attīstošas nodarbes, bet tomēr gribās, lai bērns kļūst sabiedriskāks un satiek citus vienaudžus, lielisks variants ir mammu un bērnu tikšanās Bērnu un Jauniešu centrā. Uz 2h centrā piešķirta telpa, kurā bērni var brīvi spēlēties, izskraidīties un pakomunicēt viens ar otru, tikmēr mammas var paklačoties un arī sajusties kā izgājušas sabiedrībā. Jo nu sēdēšana mājās, četrās sienās var kļūt nomācoša, būsim godīgas. Sanāk tāds kā māmiņu klubiņš, kur paburzīties un apmainīties pieredzes stāstiem. Bērniem pieejama rotaļlietu kaste. Vēlams paņemt līdzi maiņas apavus – kādas zandales vai botiņas. Šī tikšanās ir bezmaksas, vienkārši jāatnāk. Iepriekš gan vēlams pieteikties, lai var rēķināties ar bērnu skaitu.

Kontaktinformācija:
Telefona numurs (Maija): +371 28486759
Vieta un laiks: cetrutdienās 11:00-13:00, Bērzaines ielā 4

P.S. – Šī man šķiet forša iniciatīva, ko var paši uzorganizēt jebkurā pilsētā. Domāju, ja atrodas domubiedri – mammas, kuras būtu gatavas šādas tikšanās taisīt, tad tik jāiet uz pašvaldību vai līdzīgiem centriem un jālūdz pēc telpas un varbūt arī kādai mantu kastei sanāk. Lai gan mantas var arī pašas mammas sanest. Tā, ka iesaku mammām pašām pulcēties, ja citi nodarbību varianti neapmierina vai nav pieejami.

 

Priecīgi pēc nodarbības
Priecīgi pēc nodarbības

 

Šonedēļ izpalika vēl pāris varianti, ko vēl tikai plānojam apmeklēt un notestēt, tāpēc informāciju vēl papildināšu ar mūsu pieredzes stāstu par:

  • “Brīnumzaķi” – otrdienās 10:00-11:00 pašā centrā, Rīgas ielā, Vienotības telpās notiek mazuļu skoliņa “Brīnumzaķis”. Sīkāks info pie Montas Venteres, kura vada šīs nodarbības. Vairāk neko pagaidām pastāstīt nevaru par nodarbības gaitu, jāiet vēl un pašiem jāizpēta.
  • Priekuļu baseina “RIFS” bēbīšu ūdens skoliņu – primāri paredzēta mazākiem bēbīšiem līdz gada vecumam, bet mums solīja, ka atradīšoties arī vecākiem, ko darīt, jo pasniedzēja varot nodrošināt individuālu pieeju. Nu iesim, pamēģināsim un pastāstīsim. Tā kā uz baseinu vedām jau pavisam maziņu un arī Bangkokas posmā nereti vedām plunčāties, zinām, ka ūdenī dzīvoties Rafaelam patīk, tad nu šīs nodarbības varētu būt tieši laikā.
  • “Mātes cilts” nodarbības – tā kā šīs nodarbības notiks “Skola6”, kur tāpat ikdienā uzturamies, būtu grēks neaiziet, nepaklausīties, ko tad tur labu stāstīs. No 7.februāra gan topošajām māmiņām, gan māmiņām ar mazuļiem būs pieejamas nodarbības pie pedagoģes un latviskās dzīvesziņas praktiķes Ingūnas Raudas. Cena 5EUR. Vairāk info pie pašas Ingūnas (Facebook ierakstā) vai

 

Ceru, ka mūsu padomi jums noderēs un atradīsiet sev un savam bērnam piemērotas nodarbības, vai paši uzņemsieties ko noorganizēt. Domāju, ka šādas nodarbības ir ļoti noderīgas arī pirms bērnudārza vecuma. Ne tikai pašu bērnu attīstībai un iespējai mācīties saskarsmi ar citiem bērniem, bet arī pašām mammām nenāk par ļaunu izkustēties no mājas, vai ne?

Kāda ir jūsu pieredze ar nodarbībām mazuļiem? Kādas izmaiņas bērna uzvedībā/attīstībā esat novērojušas nodarbību ietekmē? Padalieties savā pieredzē! Varbūt ir vēl kādas nodarbības, ko varat ieteikt citām mammām?

2 Replies to “Apskats: Nodarbības pusotrgadniekam”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: