ATPŪTA CĒSIS ĢIMENĒM AR BĒRNIEM RUDENS SEZONĀ

Scroll down to content

Aizvadīta lieliska nedēļas nogale, kurā daudzas ģimenes noteikti steidzās ārpus pilsētas ķert zelta rudeni. Nieka 30 km no iecienītā galamērķa Siguldas ir Cēsis -pilsēta, kurā lapas ir ne mazāk košas un brīvdienu aktivitātes ne mazāk aizraujošas.

Vispirms vēlējos uzrakstīt nedaudz par savu jaunatklājumu – rotaļu istabu bērniem Vidzemes koncertzālē, bet, lai nav tik īsi, izlēmu pie viena apkopot visādus variantus, ko ģimenes ar bērniem vispār var sadarīt Cēsu pusē kā tādu insider guide jeb lokālo ceļvedi*. Varbūt noder nākamajai nedēļas nogalei!

*šis ir mans personīgais favorītu sarakstiņš, noteikti ir vēl daudz foršu vietu un variantu, padalies komentāros, ja vari ko ieteikt!

PARKI UN AKTIVITĀTES ĀRĀ

Pils parks

Liekus komentārus neprasa. Pilsētas lielākais un iespaidīgākais parks ir skaists pats par sevi. Nekādi īpaši bērniem paredzēti atribūti parkā nav, bet bērniem jau tādus īstenībā nemaz nevajag – pilnīgi pietiek ar pīļu un gulbju vērošanu dīķī, lapu mētāšanu pa gaisu, skraidīšanu apkārt vai kāpelēšanu pa trepēm. Pa Lenču vai Palasta ielu parkā var ērti nokļūt arī ar ratiem.

Maija parks un rotaļlaukums

Pilsētas centrālais rotaļlaukums ir milzīgs un ikdienā man maršruts cauri pilsētai jāplāno tā, lai nebūtu tur jāiet garām, jo Rafaels neatļauj nemaz pieļaut variantu tur neieiet. Kas nozīmē, ka paliekam tur uz minimums 40min. Piemērotas “atrakcijas” atradīs gan mazāki, gan lielāki bērni. Apkārt laukumiņam ir asfalta aplis, tā ka droši var paķert līdzi DipDapus un visus citus ripojošos agregātus. Vasarā tur arī noīrējamas gan ar pulti vadāmas, gan stūrējamas mašīnas, vai minami sēdriteņi.

Blakus Maija parkā ir mājiņa kokā, koka skulptūras, batuti un visādi vingrošanas kāpelējamie. Dīķī dzīvo skaistas strūkakas un melnie gulbji.

Skeitparks un pump-track

Turpat blakus Maija parkam un rotaļlaukumam atrodas skeitparks un Velosolutions jaunā pump-track trase mazajiem adrenalīna medniekiem. Tā ka ķiveres un skrituļslidas droši var mest bagāžniekā, būs kur izpausties. Brīdinu uzreiz, ka kārosies pamēģināt arī pašiem, ne tikai vērot bērnus. Rafaels vēl ir diezgan par mazu, lai pats tiktu galā ar parka stāvajām nogāzēm (viņš pats gan tā neuzskata un nebaidās necik), bet paaugsies un tad jau varēs droši ripināties tur, kamēr es stūrī nervozi sirmošu.

Rakši ZOO

Šeit nav būts gadus simts, bet ir plānā aizvest mazo paskatīties uz lamām un kamieļiem. Dzīvniekus var pabarot no rokas, iziet ar viņiem kādu lociņu pa mežu vai doties izjādē. Bērniem noteikti būtu interesanti.

Vairāk info: http://kamieli.lv

Supervāvere

Ozolkalna piedzīvojumu parkā atrodas šķēršļu trase kokos – supervāvere. Tā darbojas līdz oktobra beigām, taču jāseko izmaiņām. Iepriekš vēlams piezvanīt uz šo numuru + 371 26 400 200 un noskaidrot, vai trase tiešām vaļā, jo tas atkarīgs no laikapstākļiem. Šis gan būs aktuālāk ģimenēm ar skolas vecuma bērniem.

Vairāk info: http://ozolkalns.lv/vasara

MUZEJI UN IEKŠTELPU AKTIVITĀTES

Izstāžu nams

Kur atrodas: Pils laukums 9

Vairāk info: http://cesupils.lv/event/kristines-luizes-avotinas-izstade-gimene/

Mūsu pieredze: Izstāžu namā regulāri notiek interesantas izstādes. Mūsu nesenākā apmeklētā un šobrīd aktuālā ir mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Ģimene”. Koši, sapņaini un arī Rafaelam patika – viņa favorīts bija zemenīšu glezna. Iesaku redzēt!

Vēstures un mākslas muzejs

Kur atrodas: Cēsu Jaunajā pilī

Vairāk info: http://cesupils.lv/apmeklejiet-mus/apmeklet-ar-berniem/

Mūsu pieredze: arī šis mums vēl tikai priekšā. Atliku šī muzeja apmeklējumu nesmukajam rudenim, kad būs pavisam auksts, slapjš, pelēks un neomulīgs, kā arī gaidīju, kad mazais nedaudz paaugsies, lai varētu noturēti interesi un neizdemolēt ekspozīciju. Bet ģimenes pils kompleksā šķiet laipni gaidītas, pieejama gan īpaša ģimenes istaba, gan aktivitāšu mugursoma. Kad izmēģināsim, pastāstīšu vairāk.

ZINOO Cēsis

Kur atrodas: Jāņa Poruka iela 8

Vairāk info: http://www.zinoo.lv/centri/cesis/

Mūsu pieredze: vēl nav, mazliet jāpagaida līdz mazais paaugsies un tad iesim izlūkos. Man radies iespaids, ka šī iestāde vairāk piemērota tuvojoties skolas vecumam. Bet zinātkāre par to, kas notiek šajā zinātkāres centrā noteikti ir. Varbūt kādam ir bijusi pieredze ar 2gadnieku?

Centrālā bibliotēka

Kur atrodas: tieši pretī stacijai, Raunas iela 1

Vairāk info: http://www.biblioteka.cesis.lv/lv/sakums/b%C4%93rniem-un-pusaud%C5%BEiem/

Mūsu pieredze: bibliotēka ir nesen remontēta un 2.stāvā atrodas jauki iekārtota bērnu grāmatu nodaļa ar rotaļu zonu ar pufiem, rotaļlietām un lego galdu. Un kā jau bibliotēkā var paņemt grāmatas līdznešanai vai lasīt turpat uz vietas. Nez kāpēc līdz pat šim rudenim nebiju iedomājusies, ka bibliotēkā pieejamas arī grāmatas pašiem mazākajiem. Tad nu tikai nesen ar Rafaelu esam iemīļojuši šad tad bibliotēkā paņemt pa kādai bilžu, skanošajai, virināmo lodziņu vai pasaku grāmatai, lai atšķaidītu savu šķidro grāmatplauktu. Bibliotēkā arī regulāri notiek dažādi bērniem paredzēti pasākumi, piemēram, teātra izrādes, radošās darbnīcas vai mīklu minēšanas spēles utml. Ir vērts pasekot afišai, tie gan piemērotāki nedaudz vecākiem bērniem, bet nu tas atkal pašiem jāvērtē individuāli.

 

KUR PAĒST

Pagrabiņš

Kur atrodas: Vienības laukums 1, pagrabā viesnīcai

Supergaršīgas picas vai vienkārša mājas virtuve, ir bērnu krēsliņi un stūrītis ar krēsliem, galdiņiem, zīmēšanas piederumiem un kluču kaste.

Priede

Kur atrodas: Rīgas iela 22

Ir bērnu ēdienkarte, bērnu sēdeklīši un aiz stūra skapī paslēpušās dažādas spēles, grāmatiņas, kā arī galda futbols. Varbūt nebūs aktuāli pašiem mazākajiem, bet 2gadnieku uz pusotru stundu nodarbināt varēja tīri veiksmīgi. Garšīgi, sezonāli, interesanti ēdieni un patīkama atmosfēra ar skatu uz Rožu laukumu.

Vendene

Kur atrodas: Vaļņu iela 1

Latviešu tradicionālā virtuve pilsētas centrā, lielas porcijas, bērnu ēdienkarte, pieejami bērnu sēdeklīši, plaša rotaļu zona ar daudz dažādām rotaļlietām.

Studio Pizza

Kur atrodas: Rīgas iela 20

Laba lokācija vecpilsētas centrā, plašas, gaišas telpas. Ir iespējams paņemt tikai 1 picas šķēli, kas mazam ēdājam var būt pilnīgi pietiekoši. Ir rotaļu stūrītis un kas man īpaši patika, kad bija mazliet mazāks un vēl nesoļoja braši pats – grīdu klāj paklājs, tāpēc nav auksti arī rāpotājam pavārtīties pa grīdu pie mantām.

Pancake House

Kur atrodas: Piebalgas iela 1

Neliela, hipsterīga, jauna kafejnīca ar visiem bērniem mīļo ēdienu – pankūkām! Ir jauks bērnu stūrītis un krēsliņi.

VIDZEMES KONCERTZĀLES BĒRNU ISTABA

Ja vecāki vakarā laicīgi (jo biļetes parasti tiek izķertas diezgan ātri) noskatījuši kādu pasākumu, koncertu vai izrādi, mazās atvases var atstāt pieskatīšanai “Venden rotaļu istabā”. Man pašai šo ieteica, kad šaubījos, vai apmeklēt koncertu, jo nebija īsti kur atstāt mazo. Pēc atsaucības uz ielikto Insta Story sapratu, ka daudzi vietējie nemaz nezina par šādu iespēju. Telpa ir turpat koncertzāles ēkā 2.stāvā. Kasē jāsamaksā un tad apsargi parāda, kur jādodas.

Mājaslapā norādīts, ka vakara pasākumu laikā (tātad tas diemžēl neattiecas uz kino seansiem) šajā telpā pieejamas auklītes un iespējams atstāt bērnus no 2 gadiem, tomēr mūsu pieredzē auklīte bija pretīmnākoša arī mazākam bērniņam zem 2 gadu vecuma, bet tas droši vien atkarīgs no bērna patstāvības vai bērnu skaita, kas mūsu gadījumā bija tikai 3. Lapā arī minēts, ka tas iepriekš jāpiesaka, bet mēs vienkārši gājām un maksājām, nezinu, vai tas nozīmē, ka kāds jau bija pieteicis savu bērnu vai iespējams arī vienkārši doties bez “pieraksta”.

Biju mazliet satraukusies, cik labprātīgi Rafaels paliks, jo viņš iepriekš nebija atstāts svešiem cilvēkiem, tikai tuviniekiem, bet auklīte solīja atsūtīt ziņu, ja nu tiešām jāskrien ātrāk pakaļ. Mazliet tramīgi reaģēju uz katru vibrējošo ziņu telefonā, bet līdz pat koncerta beigām palīgā saucienu tā arī nesagaidīju. Atnākusi pakaļ saņēmu mīļu apskāvienu, kam sekoja pārliecinošs “Nē”, pēc lūguma doties prom – tieši tik ļoti viņam tur patika. Cik labi zināt, ka ir šāds variants! Manuprāt, fantastiska ideja, kas iederētos jebkurā pasākumu norises vietā. Gan vecāki daudz mierīgāk var baudīt pasākumu bez bērnu kušināšanas, gan pašiem bērniem nav jāgarlaikojas koncertā, kas neinteresē, tā vietā var spēlēties un izkustēties kopā ar vienaudžiem. Sanāk tusiņš gan lielajiem, gan mazajiem.

Cena: 3EUR/1bērnam, 2EUR/vairākiem bērniem

Vecuma ierobežojums: no 2 gadu vecuma

Vairāk info: http://cesukoncertzale.lv/lv/bernuistaba/

 

Ceru, ka jums noderēs šis aktivitāšu un kafejnīcu sarakstiņš. Brauciet ciemos uz Cēsīm, te ir forši un ģimenēm draudzīgi!

Kas ir jūsu ģimenes iecienītās izklaides Cēsu pusē?

8 Replies to “ATPŪTA CĒSIS ĢIMENĒM AR BĒRNIEM RUDENS SEZONĀ”

 1. Loti interesanti! Paldies! Ari es ar savu 2.5 gadnieku esam uz visam sim vietam bijusi- atlikt tikai piekrist. Par koncertzales bernistabu zinaju, bet nebija sanacis izmantot, bet tuvakaja laika to noteikti darisu! Kas attiecas uz Zinoo – ari man ta likas, ka tik mazam nav ko darit, bet noriskejam un nenozeloju – jaa, bija lietas kas ir sarezgitakas un vispar interesetu sakot no kadiem desmit gadiem, bet bija eksponati kas tiri labi patika ari 2gadniekam, ipasi interaktivie kur pats var pogas paspaidit vai kko pabidit. Ipasi jauks otrais stavs, kur jaiet zekites, pilns ar lego un kluchiem. Iesaku!

  Like

 2. Paldies par informāciju! Ir, ir arī mazās pilsētās ko darīt kopā ar bērniem.
  Vasaras sezonā lieliska vieta ir “Mala”. Tur pagalmiņā ir pat smilšu kaste ar mantām. Kamēr bēbis pa smiltīm, tikmēr sencīši var mierīgi paēst.

  Like

 3. Arī es baidijos savu gandrīz divgadnieci vest uz zinoo, bet Meža skolas sāls istabā viens tētis tieši ieteica uz turieni braukt, jo ir ko darīt tik maziem. It īpaši otrā stāva lego istabā. Tad nu dosimies tur, kad pa āru galīgi vairs negribēsies dzīvoties.

  Arī mākslas telpā Mala šad tad ir pasākumi bērniem. Pagājušo nedēłu bijām uz bērnu kino vakaru. Solija arī kādreiz sarīkot pasaku vakarus.

  Like

 4. Jā ievēlēšanas pēc garas pastaigas un skaistiem dabas skatiem, tad jādodas uz Kvēpenes pilskalnu, kas atrodas pie Gaujas uzreiz izbraucot no Cēsīm. Cīrulīšu dabas takām, pie Zagarkalna. Un Svētavotu, tur man liekas laicīgi jāpiesakās, atrodas Cēsīs, Cīrulīšos.

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: