Vakariem un nedēļas nogalēm paliekot arvien tumšākām un drēgnākām, jādomā par variantiem, kā atpūsties iekštelpās. Lielisks variants izglītojošai atpūtai ģimenēm ar bērniem un vienkārši zinātkāriem cilvēkiem ir izklaides un izglītības centra “Zili Brīnumi” filiāle “Korso” centrā, Majoros.

Zili Brīnumi Jūrmala
Ieeja KORSO centrā

Centrs atrodas ēkas pagrabstāvā, tapēc pirmais piedzīvojums ir lifts. Nobraucam lejā un mūs sagaida draudzīgs personāls. Atstājam virsdrēbes un apavus garderobē. Es biju paņēmusi Rafaelam līdzi maiņas apavus, lai nav jāklunkurē ar zābakiem. To arī iesaku jums, jo centrā ir vairākas zonas, kurās apavi jānovelk – ar zandalēm vai čībām noteikti būs atrāk.

IMG_1439
Rafaels lieki laiku netērē un uzreiz skrien paspēlēties ar rotaļu vilcieniem. Es tikmēr izpētu nelielā veikaliņa plauktus. Šeit iespējams iegādāties dažādas izzinošas spēles, GIGI blokus, kinētiskās smiltis un skaistos Oliver Latvia plakātus.

IMG_1408

Dodamies tālāk kopā apskatīt centra interesantās izklaides. Mūsu uzmanību piesaista milzu magnētu siena. Vispirms no magnētiem veidojam attēlus piem. smaidīgu seju vai trijstūri, bet tad attopos, ka no magnētiem domāts veidot tādu ka trasi bumbām, kur krist. Rafaelam ļoti patīk vērot bumbas ripošanu, bet es nobrīnos, ka nav nekādas instrukcijas šai aktivitātei. Bet tad nospriežu, ka tā pat ir labāk – attīsta iztēli.

IMG_1406

Blakus atrodas bloku pacelšanas spēle, izmantojot griestos auklā iekārtu āķi. Šo āķi var pacelt tikai sadarbojoties vairākiem, kas labi māca darbu komandā. Mums divatā gan negāja nemaz tik viegli, būtu noderējuši papildspēki, bet kaut kā tomēr pamanījāmies blokus uzķeksēt.

IMG_1436

Pārējā telpa sadalīta zonās:

  • atpūtas zona un lasītava, kas pārtop svinību zonā, ja esat izlēmuši centrā atzīmēt dzimšanas dienu vai citus svētkus.
  • Lielo Odmi Blocks rotaļu zona – brīva vieta iztēlei, no milzu klučiem var veidot mašīnas, mājas vai jebko citu, kas ienāk prātā.
    IMG_1428
  • 4 darbošanās galdi – smiltis, magnēti, koka kluči un bumbas un mājas būvēšana. Pie galdiem piebīdāmi arī krēsli, kas ļauj tos ērti aizsniegt arī mazākajiem.IMG_1416 
  • Rāpšanās siena ar Jūrmalas karti. Noteikti būs interesanta vietējiem, mēs ar Rafaelu atradām ielu, kurā dzīvojam un centāmies līdz tai aizrāpties.
  • Brīnumainie objekti – Rafaela favorīts bija gaisa šaušanas spēle, ko iemēģinājām, jau vasarā Positivus bērnu teritorijā. Man vislabāk patika neparastās durvis. Šādi objekti ir vairāki – daži eksperimenti izsauca smieklus, citi nesanāca tik labi, dažādi. Bet visi interesanti kā man, tā viņam. Forši, ka šādi eksperimentu objekti bija daudzi, jo uzmanību noturēt ilgi Rafaelam pagaidām grūti, tad nu skraidījām no viena pie otra.

            

Rezumē:

Šeit noteikti ir ko darīt arī zinātkāriem pieaugušajiem, man bija ļoti interesanti! Ļoti patika foto izstāde par cilvēku ķermeņa valodu.

Šķiet centrs veidots tā, ka uzsvars ir uz rotaļu kopā vecākiem ar bērniem nevis izklaides bērniem kamēr vecāki atpūšas. Tāpēc cerēt, ka bērni skries un izdauzīsies kamēr vecāki atvilks elpu, īsti nebūtu vietā. Tas, protams, atkarīgs no bērna vecuma un rakstura, bet ar manu dēlu bija aizrautīgi jādarbojas kopā. 

Visās aktivitātēs ieturēts labs balanss starp mācīšanos un izklaidi. Apgūstamās mācības nav pārlieku uzkrītošas un tiešām viegli atklājas caur rotaļu.

Apmeklējot centru ar maziem bērniem iesaku pievērst uzmanību apmeklējuma laikam un citiem apstākļiem, kas varētu ietekmēt mazo labsajūtu. Rafaelam vislabākais laiks šādām aktivitātēm, kas prasa izpratni un pacietību ir rīts, pēc pamošanās un paēšanas. Kad ir izgulējies un ar pilnu vēderu, tad var mierīgi padarboties, bet maksimums ir kāda stunda un tad jāmet miers. Tas, protams, katram individuāli. 

Lai gan centrs šķiet tendēts uz mazliet vecākiem bērniem, šeit bija ko iesākt arī ar 2gadnieku. Protams, bērni ir ļoti dažādi, tāpēc vecākiem jāvērtē, cik pacietīgi, paklausīgi un gatavi mazie šāda centra apmeklējumam ir, lai pieredze tiešām būtu baudāma un vērtīga. Mums, šķiet, izdevās ļoti veiksmīgi. Nāksim vēl, kad paaugsies un salīdzināsim, kādi iespaidi būs tad.

IMG_1435

Pēc centra apmeklējuma:

Pēc izzinošās izklaides varu ieteikt doties iestiprināties turpat “Korso” centra telpās restorānā ROOF Bar-B-Q&Music. Skaists interjers un skats pa logu, jauka bērnu rotaļu zona un pārsteigumi ēdienkartē, piemēram melnais burgers. Jāatzīst gan, ka šī vieta nav no lētākajām. Svētdienās ir arī brančs. Vairāk info te.

Cenu ziņā demokrātiskāks variants paēšanai pēc “Zili Brīnumi” apmeklējuma varētu būt “Red Bus” picērija turpat pārdesmit metru no “KORSO” centra. Garšīgas picas un arī neliels bērnu galdiņš ar piederumiem zīmēšanai un pāris rotaļlietām. Ja mazie ir īpaši nepacietīgi un izsalkuši pēc visām aktivitātēm, iesaku piezvanīt uz picēriju jau laicīgi un pasūtīt picu, lai atnākot, tā jau būtu gatava. Bērniem noteikti varētu patikt arī picērijas izskats, daļa galdiņu atrodas sarkanā divstāvu autobusā. Vairāk info te.

Ja pēc ēšanas vēl ir jauda, var izmest kādu līkumu gar jūru vai izstaigāt Jomas ielu.

IMG_1411

Lai jums brīnumaina atpūta kopā ar ģimeni šajās brīvdienās! Kādi galamērķi jums plānā?

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: