KŪKOJAM ZIEMASSVĒTKU GAUMĒ VALMIERMUIŽĀ

Tuvojas Ziemassvētki un tie man saistās ar skaistiem rotājumiem, aktīvu kņadu un garšīgu ēdienu. Tā kā savas virtuves man tagad nav, bet pašeptēties ar gardumiem tomēr prasās – pieteicos kūku meistarklasei.

Ar ēst gatavošanu esmu uz Jūs. Man patīk process, bet ne vienmēr sanāk un šķiet, ka esmu spērusi tikai pirmos solīšus kulinārajā pasaulē. Nemaz nerunājot par kūkām. Esmu savā dzīvē izcepusi uz rokas pirkstiem saskaitāmas kūkas, kas ne vienmēr ir garšojušas tā, ka gribas apēst visu. Saldumi šķiet vesela māksla, kas ir jau nākamajā līmenī aiz ikdienas ēdieniem.

Bet es nebaidos eksperimentēt un mācīties, tāpēc mani uzrunāja Valmiermuižas rīkotā meistarkase ar konditori Madaru Puķi. Tepat blakus Cēsīm ir Vidzemes “galvaspilsēta” Valmiera un kas tad tur, pusstunda līkumojot pāri dzelzceļa pārbrauktuvēm un esi Valmiermuižā. “Ziemassvētku kūka” bija meistarklases nosaukums. Jāpamēģina. Domāts, darīts, vakar es tur biju un kūkoju.

Mums bija pieteikts ņemt līdzi pierakstu blociņus knifiņu atzīmēšanai, tāpēc satraucos, vai tik nebūs tādā lekcijas formātā tikai jāvēro un jāpieraksta, bet nē – lika pie darba arī mūs, visu lielo baru, kas bija ieradušies. Es gan ilgi kā tūrists tikai pļāpāju, pētīju un fotogrāfēju līdz mani konkrēti uzrunāja šokolādes trifeļu glazēšanai. Ņēmu trifeli un ar rokām braucu iekšā siltā šokolādē un virpināju saldo bumbu. Vēlāk kautrīgi, bet pamazām sadraudzējos ar biskvīta krāmēšanu kaudzē ar krēma kārtām, sanāca tāda riktīga Pizas torņa celšana. Dekoru taisīšana ir vēl atsevišķa māksla, kurai šķiet mājas apstākļos būtu jāatvēl vesela diena – piparkūkas, sīrupā mērcētas un cukurā izvārtītas dzērvenes, mazi un lieli bezē cepumiņi, šokolādē glazētas žāvētu augļu trifeles ar zelta putekļiem pāri… Bet nu vienmēr jau var izšmaukt ar veikalā iegādātiem, vai ne? Jo nu mājās gluži nebūs vēl padsmit roku pāru palīgos. Bet šeit viss bija bez šmaukšanās – pavisam īsti un rūpīgi.

Protams, tam visam pa vidu bija arī alus. Gan kūkas receptē, gan ierodoties mūs cienāja ar gardo Ziemas alu. Interesanti, ka tas tematiski lielajām sniega pārslām, kas krita aiz loga kā tādā ziemas pasakā, tika pasniegts kokteilī ar silto smiltsērkšķu dzērienu. Savu mūžu nebūtu iedomājusies par tādu kombināciju, bet garšoja izcili. Nu tik ļoti, ka nepakautrējos palūgt arī otro un trešo tūri, jo kā nekā man bija arī šoferītis mājupceļam.

Kūka tiešām garšoja pēc Ziemassvētkiem, jo biskvīta receptē ir tās pašas garšvielas, kas tiek izmantotas piparkūkām. Un arī vizuāli baltais krēms ar cukurotām dzērvenēm pa virsu – kā apsnigušas ogas uz sniega pikas.  Arī mājinieki kūku atzina par garšīgu un pasūtīja uz Ziemassvētkiem. Vai bez kruta miksera un 2 brīvdienām šī pasākuma realizēšanai tikšu galā? To mēs vēl redzēsm.

Lai gan vietas arī uz otru kūku meistarklasi ir izķertas, nākamnedēļ ir arī piparkūku mājiņas celšanas meistarklase, tāpēc tiem, kuri šai pusē vai plāno kādu izbraukumu uz Vidzemes pusi, var to ieplānot kā vienu no pieturpunktiem ceļā. Bet kam pašiem šeptēties nav lustes, bet gribās tikai garšīgi paēst (un padzert, loģiski!) Valmiermuiža ir viena no Vidzemes THE vietām, kur paciemoties. Skaista pērle Vidzemes gastronomiskajā kartē. Tagad uz Ziemassvētkiem arī ļoti gaumīgi izdekorēts, smuku Instagram bilžu fonu medniekiem arī noteikti patiks.

Paldies Valmiermuiža un Madara par garšīgo vakaru un svētku noskaņu. Kā tāds punkts uz i un pūdercukura garnējums kūkai, izejot laukā apsnigām tik vieglām, lielām pārslām kā filmās. Sajūta noķerta! 

Vai jums jau padomā kāds īpašs gardums, ko likt svētku galdā? Kādas jums attiecības ar kūku cepšanu? Pastāstiet komentāros!

Mans Pizas tornītis procesā
Gatava!

 

Viena doma par “KŪKOJAM ZIEMASSVĒTKU GAUMĒ VALMIERMUIŽĀ

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.