Šodien apmeklējām fantastisku atpūtas vietu, ar ko vēlos padalīties. Tepat netālu no mūsu dzīvesvietas atrodas Priekuļu biatlona trase kā daļa no Cēsu Olimpiskā centra. Zināju par šo vietu no Raimonda nostāstiem par viņa orientēšanās treniņu laiku, bet tā arī nebija sanācis tur pabūt. Zināju, ka tur atrodas biatlona šautuve un trase, ko ziemā iespējams izmantot distanču slēpošanai, kā arī vasarā longbordam. Taču man par pārsteigumu tas nav viss ko šī vieta piedāvā.

Šī saulainā ceturtdienas pēcpusdiena izrādījās piemērots brīdis, lai beidzot visi kopā turp dotos. Izmēģinājām disku golfa parku. Man tā bija pirmā saskarsme un dzirdēšana par šādu pasākumu. Būtībā tas ir golfam līdzīga spēle, kurā bumbiņas vietā ar pēc iespējas mazāk un precīziem metieniem grozos jāmet lidojošie šķīvīši.

Spēle sākas ar mešanu pāri upei, kas jau liek mazliet iesvīst, jo lielas pārliecības par savām prasmēm man nav. Knapi izdodas, bet ironiskā kārtā vienā no noslēdzošajiem punktiem tomēr notizlojos un trāpu ūdenī, tā ka no aukstā ūdens izbaudīšanas uz savas ādas neizspruku. Taka ir ar reljefu un vietām tā ir diezgan šaura, tāpēc koki kalpo kā šķēršļi, kas padara spēli daudz aizraujošāku. Tizlojamies, smejamies un piešaujamies dažādām metienu tehnikām. Mazais, protams, pēc gabaliņa nogurst un turpmāko ceļu mēro tētim uz pleciem, aktīvi norādot virzienu, kurā jāmet šķīvis un priecīgi iesaucoties katru reizi, kad pamana mērķa grozu. Gribētu uzsvērt, ka šī aktivitāte šķiet ļoti piemērota ģimenēm ar maziem bērniem, jo ir tiešām vienkārša.

Būtībā tā ir pastaiga dabā ar papildus rotaļīgu elementu, kas piešķir tai tādus kā jēgpilnus kontrolpunktus. Patīkami, ka šai spēlei īsti nav sezonālu ierobežojumu, to var spēlēt kā vasarā, tā ziemā un pārējos gadalaikos. Šī spēle dod iespēju doties kopā dabā ieelpot svaigu gaisu, izkustēties un jautri pavadīt laiku visiem kopā.

Man un arī mazajam ļoti interesanti bija dzīvē redzēt arī biatlona šautuvi. Rafaelu visvairāk sajūsmināja tukšās patronas. Turpat blakus atslodzei pēc nočāpotā ceļa var mazliet piesēst un pašūpoties šūpolēs. Disku spēlei mums bija līdzi pašiem savs inventārs, taču, ja pašiem disku nav, tos ir iespējams iepriekš pieteikt. Vairāk informācija par konkrēto parku te.

Kā jau nojaušams, man ļoti patika šī pieredze un ļoti ceru, ka apmeklēsim šo vietu vēl un vēl. Iesaku pamēģināt arī jums, ja esat aktīvas atpūtas cienītāji. Manuprāt, lieliska ideja kopīgām brīvdienām, varbūt noder jau šajā nedēļas nogalē. Saprotu, ka šāda tipa vietas Latvijā ir vairākas, tāpēc atliek tikai atrast sev tuvāko un doties baudīt kustību prieku pirms sēžamies pie pārpilnajiem svētku galdiem.

Vai esat mēģinājuši disku golfu? Kā jums patika? Varbūt varat komentāros padalīties ar vēl kādu interesantu aktīvās atpūtas vietu, ko ieteiktu apmeklēt?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: