Nesen facebook pamanīju aicinājumu pievienoties grupai “Mammas sporto live” un mani ieintriģēja, kas tad tas ir. Pieteicos, pamēģināju un sapratu, ka baigi forši! Treneris Dagnis Mitrovskis (ar LSPA izglītību. Tā kā treneri mīl pašpasludināties bez jebkādas izglītības, šķiet, svarīgi to pieminēt) 2x nedēļā veido treniņu live stream grupas dalībniecēm.

Tā kā visu laiku esmu kopā ar mazo, vingrošana mājās pie datora ekrāna man ir visērtākais variants un ne es viena tāda. Šajā grupā pulcējas māmiņas, kuras grib sevi uzturēt formā vai notievēt pēc dzemdībām. Live stream ierakstā pieejams arī pāris dienas pēc treniņa, tāpēc, ja bērni iztraucē treniņu vai live stream laikā netiec, tad vari to veikt vēlāk.

Processed with VSCO with f1 preset

Grupā regulāri tiek ievietotas arī veselīgas un ļoti vienkārši pagatavojamas receptes, lai papildus vingrošanai vieglāk sakārtot savu ēdienkarti atbilstoši uzstādītajiem mērķiem. Sportojošās mammas dalās pieredzē, sajūtās pēc treniņiem un sasniegtajos mērķos, kas motivē un veido komandas sajūtu. Visas par vienu, viena par visām.

Treneris ir ļoti pozitīvs un pat caur live stream strāvo viņa dzirkstošā personība. Tas nav mazsvarīgi šāda tipa treniņos, jo saņemties mājās tomēr izbrīvēt laiku šim pasākumam nav nemaz tik vienkārši. Tad nu apziņa, ka treniņš būs patīkamā gaisotnē noteikti strādā kā papildus motivators. Treniņa laikā neviens komentārs nepaliek neatbildēts, tāpēc treniņš ir interaktīvs, pat ja reāli fiziski klātienē neesam.

Par nodarbību jāsamaksā pavisam neliela, simboliska samaksa. Treniņi pieejami dažādās sarežģītības pakāpēs, kas atļauj piedalīties gan sportiskām dāmām, gan iesācējām sporta pasaulē.

Vairāk par treneri un viņa vadītajām nodarbībām:

dagnis1

Mammas Sporto Live treneris par būtiskāko šajā treniņu veidā:

Kā izlēmi uzsākt šādu iniciatīvu?

Kā treneris darbojos jau kopš 2015. gada sākuma. Pārsvarā darbojos ar māmiņām gan privāti, gan mazās grupiņās.

Ieraudzīju un sapratu to, ka vingrošanas nodarbības palīdz ne tikai fiziski, bet arī emocionāli justies labāk, it īpaši pēcdzemdību periodā.

Vēlos, lai pēc iespējas vairāk sievietes iegūtu šo pozitīvo pieredzi, bet protams, realitāte ir tāda kāda tā ir – klātienē apmeklēt treniņus var tikai māmiņas, kuras var noalgot auklīti, vai kurām ir iespēja mazos atstāt pie vecvecākiem. Un, protams, vēl apmaksāt pašu nodarbību, pavadīt laiku ceļā uz nodarbību un atpakaļ. Ir forši darboties klātienē un man prieks par katru māmiņu, kura var pārvarēt iepriekšminētos šķēršļus – viņas ir manas varones! Tomēr sapratu, ka vēlos aizsniegt arī tās māmiņas, kuras kaut kādu iemeslu dēļ nevar to īstenot. Šāda formāts tam ir risinājums, jo nojauc visus šķēršļus.

 

Vai tas piemērots visām sagatavotības pakāpēm?

Protams treniņi piemēroti visām sagatavotības pakāpēm, jo treniņš vienlaicīgi norit divās slodzēs.

Katram vingrinājumam rādu vieglāku un grūtāku izpildes variantu – kliente izvēlas sev atbilstošāko variantu – ņemot par pamatu savu veselības stāvokli, iepriekšējo sportošanas vēsturi, tā brīža fiziskās sajūtas un pāri visam ārsta ieteikumus
(piemēram ārsta ieteikums – nedrīksti pildīt vingrinājumus, kuros ir lēkāšana) utt. Ekrāna otrā pusē katra sieviete mācās būt sev trenere.
Kāds inventārs ir nepieciešams?

Principā inventārs nav nepieciešams, visus vingrinājumus var pildīt izmantojot savu ķermeņa svaru, bet ja jūties īpaši stipra un saproti ka slodzīti vēlies palielināt, tad vari paņemt hantelītes iesākumā 0,5 – 1 kg vai vienkārši 0,5 l ūdens pudelītes.

Vai trenera klātbūtne treniņos nav svarīga no drošības viedokļa? Ja nu vingrinājumi tiek izpildīti neprecīzi pastāv traumu risks?

Jā, protams, trenera klātbūtne treniņos ir svarīga, ja Tev ir tāda iespēja, iesaku apmeklēt treniņus klātienē! Taču jāņem vērā, ka mūsdienās internetā ir pieejama ļoti plaša informācija un uzskatu, ka daudz bīstamāk ir, ja sieviete atver, piemēram, youtube.com, atrod vingrinājumus, kuri nav piemēroti viņas fiziskajai sagatavotībai un pēc tam jūtas slikti un nesaprot kāpēc. Un šādā gadījumā viņai pat nav iespēja pajautāt sev interesējošos jautājumus. Taču noteikti pirms sportošanas uzsākšanas iesaku konsultēties ar ārstu.

Ar kāda veida treniņu jārēķinās? 

Jārēķinās ar treniņu, kurš norit divās slodzēs vienlaicīgi un būs jāpieņem lēmums, kādā slodzē iekļauties. Treniņš sastāv no iesildīšānās daļas, galvenās daļas, kurā ietilpst vingrinājumi dažādām muskuļu grupām ar un bez hantelēm (pēc klienta izvēles), vēderpreses vingrinājumiem un protams nobeiguma daļas – “atsildīšanās pēc slodzes”. Kopumā treniņā ietilpst gan spēka vingrinājumi, gan kardio. Lai manāmi notievētu noteikti ir “jāpieslēdz” pareizs uzturs. Ja ir pareizs uzturs, tad noteikti šie treniņi ir kā palīgs, kā “piedeva”, lai veicinātu notievēšanu. Ar treniņu palīdzību iespējams vienkārši uzturēt sevi formā, tāpēc treniņi noderīgi arī tad, ja nevēlies notievēt, bet kļūt spēcīgāka, izturīgāka un enerģiskāka.
Vai treniņā tiek kaut kādā veidā iesaistīti arī mazuļi?

Lai samazinātu traumu risku, mazuļi netiek iesaistīti. Taču bieži vien, lielāki bērni paši iesaistās, jo viņiem ir interesanti skatīties ko mammma dara un nereti bērni arī darbojas līdzi.

 

Nobeigumā vēlos teikt to, ka jūs, māmiņas, darāt svarīgāko darbu pasaulē, audzināt savu mazo brīnumiņu, taču jūs nevarat aizmirst arī par sevi, jo laba mamma un sieva ir priecīga, vesela un enerģiska, tāpēc atrodiet laiku arī sev.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: