Šajā bloga ierakstā apkopoju savus un dēla grāmatu favorītus no gada pirmajiem mēnešiem. Esmu apņēmusies šogad noklausīties vismaz 1 grāmatu mēnesī un pagaidām izdodas. Uz iepriekšējo gadu fona, tas man ir daudz, par ko ļoti prieks. Tāpat arī aktīvi turpinām viesoties bibliotēkā, kas dod iespēju regulāri atjaunot grāmatplaukta saturu.

the books jan feb 2018

JAUNUMI RAFAELA GRĀMATPLAUKĀ:

 • “UciPuci domā ārpus kastes” Zane Zusta

Grāmata, šķiet, paredzēta mazliet vecākiem vai pacietīgākiem klausītājiem, jo Rafaels vēl tomēr mazliet ir “no bildes uz bildi ar minimālu tekstu” uzmanības noturēšanas stadijā.

IMG_6020.jpgTomēr rotaļu pūcīte ar magnētiem un kustīgajiem spārniem viņam ļoti patika. Spēlējās kā ar jaunu mantiņu. Līdzi ņemt ceļojumā gan negribēju, jo bija bail pazaudēt pūci un grāmata ir diezgan liela izmēros, tāpēc tā drīzāk ir tāda smukā, mājas grāmatplaukta grāmata.

IMG_6021

Saturiski un vizuāli man pašai grāmatiņa ļoti patika. Stāsti ir neparasti un ilustrācijas skaistas. Ceru, ka mazliet vēlāk, kad Rafaels būs kļuvis rāmāks klausītājs, šī biežāk ierindosies mūsu pirms miega pasaku rituālā.

 • “Auto un citi braucamie” Ričards Skerijs

Šo dāvanu saņēmām dāvanā Ziemassvētkos no draudzenēm. Tā ir abas Rafaela mīļākās lietas divi vienā – automašīnas un grāmata. Par šo viņš ir reālā sajūsmā. Tā ir liela, ar daudziem, sīkiem, skaistiem attēliem, tāpēc Rafaels to var vērot un vērot un katru reizi atrast ko jaunu. Šo grāmatu viņš regulāri pieprasa un tagad ir pat pamanījies aizstiept uz bērnudārzu, lai parādītu draugiem.

IMG_6023

 

 • Atlants” Aleksandra un Daniels Mizeļinski

Vizuāli viena no skaistākajām grāmatām, ko jebkad esmu redzējusi. Tā kā ceļošanas tēma mums ir tuva un Rafaelam kopā ar tēti patīk pētīt kartes, šāda skaista atlanta iegāde, šķiet, tikai loģiska. Šo grāmatu vispirms ieraudzīju Martas Loginas Instagram un tā uzreiz iekrita sirsniņā. Kad ieraudzīju to grāmatnīcā, roka pati pastiepās pakaļ. Ļoti, ļoti skaista!

IMG_6047

Tajā ir 55 milzīgas kartes ar ilustrācijām, kas atspoguļo tās valsts vai reģiona tipiskākās lietas, tradicionālos ēdienus, populārākās personības un iespaidīgākos apskates objektus. Tagad pirms ceļojuma varēsim vieglāk izstāstīt ar vizuālu piemēru, kurp dosimies un izpētīt, kas tur interesants mūs sagaida.

IMG_6032

BIBLIOTĒKAS IZVĒLE
Katru mēnesi vai pat biežāk dodamies uz Cēsu bibliotēku pēc jauna grāmatu kalna Rafaelam. Pirmkārt, jo mums ļoti patīk bibliotēkas vide, Rafaelu vienmēr no turienes ir grūti dabūt prom, jo mazo stūris ir pilns interesantu izklaides iespēju. Otrkārt, Rafaelam un man ātri vien apnīk lasīt tās pašas grāmatas uz riņķi, tāpēc regulāri mainīt grāmatplaukta saturu ir super foršs risinājums. Pie tam tas ir arī labs veids, kā ietaupīt, jo grāmatas nav nemaz tik lētas. Vai iespēja palasīt pirms izlemjam, vai ir vērts pirkt.

Mācību/prasmju:

Katru reizi cenšos izvēlēties kādu grāmatiņu ar attīstošu saturu (kura gan grāmata tāda nav?), kuras parasti lasām pa dienu kā izglītojošu aktivitāti.

 • Ruksis un krāsas” Jūlija Vuori
  Tā kā Rafaelam pagaidām vēl jūk krāsas, izvēlējos šo, lai mazliet patrenētos tās atšķirt un nosaukt pareizajā vārdā. Man patika, ka katrai krāsai bija veltīts atvērums ar lielu krāsas laukumu un dažādiem priekšmetiem, kas ir šajā krāsā. Mazliet kaitināja fonts, bet nu tas ir pilnīgs sīkums, kam piekasīties un bērnam, tas, protams, nebija svarīgi. Ruksis patika un krāsas sauca, ne vienmēr pareizi, bet centās.
 • Mēs mācāmies pazīt pulksteni ar rūķīšiem
  Pulksteņa tēma Rafaelam pagaidām arī sveša, tāpēc šis likās foršs veids, lai ar to iepazītos. Tomēr šīs grāmatas teksts (un, iespējams, tēma) pagaidām šķita par sarežģītu. Tomēr rūķīšu attēli un pulkstenis, kuram varēja grozīt rādītājus bija uzmanības vērti un varējām izrunāt paši saviem vārdiem par stundām un minūtēm. Veiksmīgi izdevās atdarināt pulksteņa laikus, pagriežot rādītājus kā attēlos.
 • “Plaukstiņas” Natālija Čuba
  Šī ir feina aktivitāšu grāmata, kas paralēli stāstam piedāvā dažādas pirkstiņ un plaukstiņ spēles, ar kurām papildināt lasīto. Rafaelam ļoti patika roku aktīvā iesaiste stāstā. Bija interesanti abiem.

 • Manas pirmās manieres PALDIES!
  Maniere teikt paldies Rafaelam arī vēl pieklibo, tāpēc ar grāmatas palīdzību, var forši papildus atgādināt par situācijām, kad būtu piemēroti to darīt.
 • Mazie pētnieki CEĻĀ
  Virināmo logu grāmatās Rafaels mēdz ignorēt pārējo un pievērsties tikai lodziņiem. Bet ar laiku, kad visi logi bija izvirināti vairākkārt, sāka pacietīgāk klausīties arī tekstu un vērot pārējās bildes. Šī grāmata, kā jau visas mašīnu tematikā, Rafaelam bija īpaši mīļa.IMG_6018

Pasakas:
Papildus tām cenšos izvēlēties kādu stāstu/pasaku grāmatu vakariem pirms gulētiešanas.

 • Stāsti miedziņam
  Jauki stāsti par dažādu zvēriņu piedzīvojumiem. Esmu ievērojusi, ka Rafaels labi iegaumē pasaku gaitu un kad lasām tos kādu 3.reizi pēc kārtas, viņš jau pats stāsta, kas notiks tālāk vai pieprasa atvērt konkrētu lapaspusi, kur notiek “tas un tas”.
 •  

 • Vinnijs Pūks
  Vispirms noskatījos filmu par Vinnija Pūka autoru un tad tētis man atveda manu mīļāko bērnības rotaļlietu lācīti Pūku, tāpēc uznāca riktīgā nostaļģija un izdomāju, ka gribu ar šo pasaku iepazīstināt arī dēlu. Tad nu rāvām vakaros cauri veselas 3 Vinnija Pūka grāmatas. Nu, tas ir, vakaros, kad viņš neprasīja mašīnu grāmatu:

  • Kāpēc tu neguli?
  • Vinnijs Pūks. Stāsts miedziņam
  • Vinnijs Pūks. Stāsts miedziņam 2
    

MANAS AUDIOGRĀMATAS:

Es par ērtāko veidu grāmatu “lasīšanai” esmu atklājusi – audiogrāmatas. Eju pa ielu, braucu ar auto vai taisu rokassprādzes un fonā klausos. Par audiogrāmatu servisu, ko izmantoju, jau stāstīju šajā bloga ierakstā.
Bezmaksas pirmais mēnesis ar 1 klausāmgrāmatu te: https://www.audible.com/t2/freetrial6

 • “The Subtle Art Of Not Giving A Fuck” Mark Manson
  Lai gan šo grāmatu jau paspēju ierindot savā favorītu topā šajā bloga ierakstā vēl pirms tās noklausīšanās, janvārī beidzot to pabeidzu. Tā pavisam noteikti ir viena no manām mīļākajām grāmatām, jo runā par laimi bez salkaniem piemēriem, bet reāliem stāstiem, ko viegli sasaukt ar reālo dzīvi. Pie tam tā derēs mileniālim, kura uzmanību noturēt ir sarežģīti, saistošā valodā, kas ļauj justies it kā šīs laimes formulas man stāsta čoms pie aliņa nevis terapeits kādā atbalsta grupā. Citās “pašpalīdzības” un veiksmes formulu grāmatās parasti šķiet maļ uz riņķi vienu un to pašu, bet šī grāmata piedāvāja daudzus jaunus skatpunktus uz situācijām, kurās labi atpazinu sevi. To vien darīju, kā apturēju, lai atzīmētu bookmark, kas analogā pasaulē būtu pasvītrošana ar zīmuli. Tiešām iesaku jauniem cilvēkiem (gados vai sirdī), kuri jūtās mazliet iesprūduši, nomākti vai apmaldījušies, šis ir tāds labs ceļvedis veselīgā attieiksmē pret dzīvi, kas ļauj tvert vieglāk.

  2018-03-02 01928097946..jpg

 • “How to be a BAWSE: A guide to conquering life” Lily Singh
  Arī šo grāmatu jau biju pamanījusies ierindot savā favorītu sarakstā vēl pirms noklausīšanās līdz galam. Youtuberes Superwoman humors un izteiksmes forma mani uzrunāja no viņas atraktīvajiem video un šī grāmata ir ieturēta ļoti līdzīgā stilā. Viņai patīk vērot cilvēkus un sevi, lai izprastu, kāda uzvedība un ieradumi palīdz sasniegt mērķus. Šķiet, tieši audio formātā šo grāmatu uztvert vieglāk, jo Lilijas izteiksmīgais stāstījums lieliski izceļ svarīgāko. Forša grāmata ar daudziem ikdienas tips&tricks dzīvei kā BAWSE. Īsumā autores skaidrojums šī vārda nozīmei: being a BAWSE – a person who exudes confidence, reaches goals, gets hurt efficiently, and smiles genuinely because they’ve fought through it all and made it out the other side.

  2018-03-02 012127567941..jpg

Grāmata, ko sarakstīt pašam

Mēneša beigās dabūju dāvanā grāmatu “6 minūtes 365 dienas PATEICĪBA”. Šī ir jau otrā http://www.6minutes.lv/ grāmata manos plauktos un jau ir daudz ideju, lai piepildītu šīs lapaspuses. Man šķiet brīnišķīga ideja par šādu atgādinājumu ikdienā nedaudz pievērsties sev un augt dziļumā. Pateicība par to, kas ir, ļauj apzināties pozitīvo savā dzīvē un novērtēt tagadni. 6 minūtes no mana rīta rituāla tagad būs nočieptas šādam laikam sev. Manuprāt, ļoti vērtīgi.

 

Ceru, ka kaut kas no mūsu saraksta var noderēt. Vismaz iedvesmai biežāk palasīties un paklausīties grāmatas, kādas nu pašam labāk iet pie sirds. Lai labi lasās/klausās!

Komentāros padalieties ar kādiem foršiem atklājumiem bērnu vai audio grāmatu pasaulē.

3 Replies to “The Grāmatas | Jan Feb 2018”

 1. Paldies par atklājumu “Atlants” – jau berzēju rokas tikt līdz grāmatnīcai!
  Tā kā mūsu divarpusgadnieks ir riktīgi pacietīgs grāmatu klausītājs, tad dod priekšroku garo stāstu grāmatām “Lote no izgudrotāju ciema”, “Matīss un autosports”, kā arī Vinnija pūka vecajam izdevumam ar melnbaltajām ilustrācijām.

  Pati arī esmu Audible audiogrāmatu cienītāja. Tiešām vērtīgas grāmatas man šķitušas: Janet Lansbury “Elevating child care” un “No bad kids”. Šobrīd palēnām klausos “How to talk so little kids will listen” – šajā ir konkrēti piemēri un ierosinājumi, ko likt lietā, nevis tikai sapņaini apcerējumi par tēmu 😊
  Varbūt noder!

  Like

 2. Paldies par šo! Noteikti pameklēšu Atlantu un Plaukstiņas 🙏🏻 Un laikam beidzot būtu labi arī apmeklēt bibliotēku kopā! Vēl neesam saņēmušās, bet, nu, ceru, ka nav nekas nokavēts!
  Par Paldies grāmatu – aiz ziņkăres gribētos vienkārši papētīt saturu, kas ir iekšā tur, bet man joprojām ir tā supernaivā ticība, ka bērns to iemācās no vecākiem, visiem apkārtējiem un vides, kurā atrodas un aug, un tad, kad viņš pats ir pietiekoši nobriedis, lai saprastu un sajustu to konceptu. Tas tāpat kā ar to spiešanu atvainoties divgadniekam, varbūt? Šogad baigā tēma pārdomām man tā ir tieši 🙏🏻 Taustos tajā visā.

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: