Par mēnešreižu piltuvēm pirmo reizi uzzināju “Vegan Latvia” facebook grupā, kur meitenes apsprieda šādu variantu kā videi draudzīgāku alternatīvu paketēm vai tamponiem. Tas mani ieintriģēja, bet pašai kā ar krūti barojošai mammai bez mēnešreizēm vēl īsti nebija aktuāli. Izlēmu par šo tēmu uzrakstīt rakstu žurnālam “Shape”. Raksta vajadzībām pētot vairāk un uzklausot sieviešu pieredzes, nolēmu, ka noteikti gribēšu pamēģināt, kad mēnešreizes atgriezīsies. Pāris mēnešus pēc krūtsbarošanas pārtraukšanas tas notika (oh happy day) un Facebook arvien biežāk sāku ievērot firmas “OrganiCup” piltuvju reklāmas. Mani uzrunāja šīs kompānijas filozofija (un mārketings), tāpēc veicu pasūtījumu un nu, kad beidzot esmu saņēmusi savu piltuvi pastā, vēlos padalīties ar produkta atsauksmi.

Organicup

Pirmais patīkamais pārsteigums ir iepakojums: tas ir no pārstrādāta kartona un visas instrukcijas uzdrukātas uz tā, lai taupītu resursus un iztiktu bez liekām lapelēm. Pati piltuve ir iekšā kokvilnas maisiņā, kas izmantojams ikdienas uzglabāšanai.

Orrganicup atsauksme

Pirmie iespaidi:
Sekojot instrukcijai un intuīcijai, izlemju pamēģināt ielikt piltuvi vēl kamēr mēnešreižu nav. Lai uztrenētu ielikšanas un izņemšanas prasmi, kā arī saprastu, kā vispār jūtos ar šādu svešķermeni savā ķermenī. Izmēģinu C formas salocīšanas veidu. Vizuāli salocīta piltuve joprojām izskatās paliela, bet ielikt nav nekādu problēmu.
Sākumā sajūta nedaudz jocīga un neērta, paspēju jau nospriest, ka man nepatīk, līdz attopos, ka piltuve palikusi salocīta un nemaz neesmu pārliecinājusies, vai tā ir atvērusies. Instrukcijā minēts, ka vislabāk to izdarīt ir pagrozot, bet nekādi nesaprotu, kā to iespējams izdarīt ar vienu roku. Tad nu ar vienu roku turu galiņu un ar otru cenšos griezt un spaidīt piltuvi, lai tā atvērtos. Kad beidzot izdodas tā ar klusu “psss” skaņu efektu izveido vakummu un uzreiz jūtu, ka jebkāds diskomforts pazudis.
Turpinu savu dienu un tikai pēc pāris stundām, kad eju uz tualeti, atceros, ka esmu ielikusi piltuvi. Tieši tik nejūtama tā bija, kad pareizi ievietota. Vēl pāris reizes patrenējos ievietošanā/izņemšanā un ar katru reizi izdodas arvien veiklāk.
Šķiet, pirmo reizi dzīvē ar prieku gaidu mēnešreizes, lai varētu notestēt šo produktu.

Organicup 2

Organicup lietošana mēnešreižu laikā:

1.diena:
Satraukumi
Mana pirmā mēnešreižu diena sakrita ar došanos ceļā ar auto uz Somiju, tāpēc vispirms apsvēru atlikt testu uz mēnesi. Bet tomēr saņēmos, jo pati biju priecīgi satraukta šo lietiņu notestēt darbībā.

Tās lietošana ceļā mani satrauca vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, jo pa ceļam pieejamas publiskās tualetes, kurās nevarēju iztēloties ņemšanos ar piltuves skalošanu. Otrkārt, nebiju pārliecināta, cik bieži piltuvi nāksies iztukšot, pie tam nebija arī skaidrs, cik bieži tāda iespēja pa ceļam vispār radīsies. Un tomēr – nodrošinājos ar plānu B jeb rezerves variantam tomēr paņēmu neiztērētos tamponu un pakešu krājumus. Kā minēts instrukcijā un arī čujņiks teica priekšā – izmantoju papildus piltuvei arī paketi, drošības sajūtai, ja nu kaut kas notek garām.

Noturība
Lai gan reklāmas sola līdz pat 12h bez piltuves iztukšošanas, pa ieradumam un pārliecībā, ka tas neattiecas uz manu trako pirmo dienu plūsmu, pēc pāris stundām iztukšoju piltuvi pirmo reizi veikala tualetē. Tā nebija pat par ceturtdaļu pilna, tāpēc radās pārliecība, ka mierīgi varu to noturēt arī ilgāk. Uz tualeti gāju bez somas un nodomāju – cik forši, nekas nav jāņem līdzi, neko nevar aizmirst, vienkārši izņem, izskalo un ieliec atpakaļ. Ar skalošanu šoreiz izbraucu cauri sveikā pavisam vienkārši, jo tualetē citu cilvēku nebija. Jāatzīst, ka ievietošana joprojām bija nedaudz neveikla par spīti treniņiem. Ne sāpīga, bet tieši neveikla un ne reizi nav izdevies ar 100% pārliecību, ka esmu ielikusi pareizi. Nedaudz nosmērējies uz paketes bija, tāpēc, iespējams, pirmajā ielikšanā nebija sanācis ielikt pareizi.

Organicup 3

Komforts
Tomēr no komforta viedokļa nevienu brīdi nevaru teikt, ka izjutu jebkāda veida nepatīkamas sajūtas. Pēc ielikšanas es tiešām par piltuvi aizmirsu un brīvi kustējos bez raizēm. Biju dzirdējusi, ka tad, kad piltuve piepildījusies pilna, jūtama velkoša sajūta, it kā to būtu smagi noturēt. Šādu sajūtu nepiedzīvoju, jo pilnīgi pilnu piltuvi piepildīt man par pārsteigumu neizdevās. To nolēmu pamēģināt citu dienu, kad nebūšu ceļā.

Organicup tests

Pārējās dienas

Nākamajā dienā pēc ceļa manai piltuvei priekšā stājās nākamais izaicinājums – aktīva sportošanas diena. Tātad daudz kustības. Vai tiešām nekas nenotecēs garām? Vai tiešām, kad tā piepildīsies pilna, visu dienu kustoties, nebūs nekādas nepatīkamas sajūtas? Nebija! Visu dienu slēpoju un neuztraucos par piltuvi vispār, jo to vienkārši nejutu. No rīta gan 100% pārliecībai pamatīgi noņēmos līdz biju droša, ka piltuve ievietota kārtīgi. Bet kustību laikā nekādu diskomfortu nejutu un visu dienu tai pat neuzmetot aci, tā nepiepildījās pat līdz pusei. Tātad mans heavy flow bija tikai ilūzija, kas lidina n-tos pakešu kalnus miskastē, kamēr mierīgi var iztikt ar vienu maināmu piltuvi. Godīgi? Tiešām revolucinoāri! #NewPeriod
Lai gan vairākkārt centos piltuvi atstāt ilgstoši, lai sagaidītu to mistisko velkošo sajūtu, kad tā piepildījusies, tā arī neizdevās. Iztukšoju to no rīta pēc pamošanās un vakarā pirms gulētiešanas un ar to pilnīgi pietika.
Ar katru dienu kļuvu arvien prasmīgāka arī ievietošanā un izņemšanā, tāpēc līdz nedēļas beigām jau bija skaidrs – ar piltuvi būšu draugos uz palikšanu. Tiešām fantastisks produkts, kas pamatīgi atvieglo dzīvi.

Secinājumi:
+ videi draudzīgi
+ finansiāli izdevīgi
+ ērti, kad piešaujas ielikšanā / izņemšanā
+ var ilgstoši aizmirst par piltuvi un mainīt to pat tikai reizi dienā
– neērti skalot piltuvi publisku tualešu izlietnēs
– jāiemanās pareizi ievietot, kas prasa mazliet treniņu

Organicup iesaku

KONKURSS
Ja arī Tevi uzrunā šis produkts un vēlies pamēģināt piltuvi, bloga facebook lapā pieejams konkurss, kurā vari laimēt pati savu OrganiCup!

Noteikumi:

  • seko bloga Facebook lapai
  • like atsauksmes ierakstam
  • komentārā ieraksti: “Vēlos!”

Uzvarētāju izlozēšu un paziņošu turpat komentāros. Izloze tiks veikta pēc nejaušības principa. Uzvarētaju paziņošu 16.martā, piektdien, vakarpusē.

Ņem vērā(!): Diemžēl šoreiz dāvanai pieejamā piltuve ir B izmēra jeb dzemdējušām sievietēm paredzētā, tāpēc mazliet sanāk apdalīt potenciālās dalībnieces. Bet dzemdējušās sievietes ļoti welcome piedalīties!

Vairāk par produktu vari uzzināt: https://www.organicup.com/product/organicup/

Organicup 3

P.S. – arī šo produktu #IesakuJoPatīk un šī nav sadarbība vai dāvana

2 Replies to “OrganiCup atsauksme”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: