Fitbit Alta HR atsauksme

Aptuveni mēnesi man personīgais treneris apvijies ap roku – mans viedais pulkstenis / sporta aproce “Fitbit Alta HR”. Gribu dalīties sajūsmā! Šo pulksteni saņēmu balvā Instagram konkursā. Šķiet, tas bija mans pirmais laimests sociālo tīklu giveaway-os. Nenormāli forša balva!

Paņēmu to līdzi ceļojumā un testēju. Pirmās divas dienas, ko pavadījām ceļā, Fitbits regulāri atgādināja, ka maz kustos un ir laiks kādai aktivitātei. Pilnīgi sajutos nokaunināta un vainīga ierīces priekšā, lai cik smieklīgi tas neliktos. Reāli prasījās kaut mazliet pakustēt, lai sakrātu aktīvās minūtes un uzstādīto mērķi soļu skaitam. Uz vietas Somijā gan ierīce beidzot gavilēja un paziņojumi viens pēc otra vibrēja, ka sasniegti jauni rekordi. Kā tas motivēja kustēties vēl vairāk!

Es sapratu, ka šis ir tieši tas, kas man vajadzīgs. Gan jau, ka ir cilvēki, kuri ir ļoti motivēti paši par sevi un prot sevi disciplinēt, bet, ja tomēr prasās palīdzību no malas, lai atgādinātu, ka pietiek kaut iziet mazu līkumu ikdienā un tas jau būs mazs sportiņš, tad šāda ierīce būs tieši laikā. Ja tāds ir arī draugiem, tad parādās arī sacensības elements un var salīdzināt rezultātus, kas arī dzen uz priekšu.

Kas mani pozitīvi pārsteidza – baterijas ilgums. Nez kāpēc biju iedomājusies, ka pulkstenis līdzīgi kā telefons būs jālādē vismaz reizi dienā. Bet ar vienu uzlādi mierīgi pietiek līdz 4-5 diennaktīm.

Kas arī būtiski, man ļoti šis pulkstenis patīk vizuāli. Tas šķiet tāds sievišķīgs salīdzinot ar citiem redzētajiem viedpulksteņiem, kas parasti ir tādi masīvi. Tas labi piestāv kā sporta tā ikdienas apģērbam. To mierīgi var valkāt kopā ar kleitu un neizskatās it kā būtu palicis uz rokas kāds sporta aksesuārs. Nekā lieka, tikai neliels ekrāns bez pogām. Pārslēgt režīmus var ar pirksta pieskārienu, tādu kā tap.

Neesmu baigā pulksteņu nēsātāja, tāpēc bija, protams, jāpierod, ka visu laiku kaut kas ir uz rokas. Bet nu jau ir tik pierasts, ka jūtos jocīgi bez tā. Atstāju to uz rokas arī nakts laikā, jo tas vaktē manu miegu, ko ir interesanti pavērot. Miega fāzes, nogulētās stundas utml. Nedēļas beigās uz e-pastu nāk apkopojums par nedēļu, cik daudz kustēts, cik daudz gulēts. Izmantoju arī atgādinājumu laicīgai gulētiešanai, ko ceļojuma laikā gan ignorēju.

Ja jāpiemin kāds mīnuss, tad grūti pateikt, cik precīzs ir soļu skaits. Ir gadījušies gļuki. Vienu reizi man parādījās, ka sasniegts soļu skaits kamēr ēdu vakariņas, sēžot pie galda. Laikam aktīvi gremoju haha. Bet nu tas man īpaši netraucē, jo primāri šo ierīci izmantoju kā pulsometru un pārējās fīčas ir vienkārši interesanti pie reizes apskatīt. Dienā, kad braucām ar sniega moci, man šo aktivitāti pieskaitīja kā braukšanu ar velo un tad nosportoto kaloriju cipari bija kosmosā, pavisam nepatiesi. Bet man grūti pateikt, vai šādas kļūdas ir arī citu firmu viedpulksteņiem, neesmu mēģinājusi.

Ierīces aplikācijā pieejamas daudz dažādas funkcijas, var atzīmēt un sekot līdzi uzņemtā šķidruma daudzumam, apēstajam kaloriju skaitam, sportiskām aktivitātēm un, protams, pulsam. Tā ir mana mīļākā fīča, jo skrienot agrāk izmantoju pulsometru, kas kā josta jāliek zem krūtīm un jāsavieno ar pulksteni. Tagad atkrīt lieks čakars.

Kas foršākais, ka tehnoloģija var palīdzēt radīt veselīgus ieradumus. Mēs reāli dzīvojam nākotnē, kā kaut kādā fantastikas filmā. Uz rokas varam uzlikt ierīci, kas parāda mūsu sirdspukstus, nostaigātus soļus un vēl atgādina padzerties vai, ka laiks treniņam. Skaidrs, ka darīšana tāpat paliek paša ziņā, bet tāds vibrējošs stimuls uz rokas it kā ieprogrammē un drīz vien jau šī vibrācija automātiski iemāca ritmu, kur kustība ir ikdienas sastāvdaļa nevis kas ārkārtējs.

Iesaku!

Kāda jums pieredze ar šāda tipa viedpulksteņiem? Vai ticat, ka tie noder un reāli palīdz aktīvākam dzīvesveidam?

6 domas par “Fitbit Alta HR atsauksme

 1. Tu mani iekārdināji, tagad gribu šādu aproci. 🙂
  Pirms pāris gadiem izmēģonāju soļu skaitītāju telefonā, bet tas skaitīja soļus arī braucot mašīnā, pat uz šosejas, tāpēc deaktivizēju. Bet šis izklausās labi, par pulsometru jau kādu laiku domāju.

  Patīk

  1. Super! Šim gan arī mēdz gadīties gļuki, bet domāju tas ir visām ierīcēm, grūti jau tā pavisam precīzi soli solī izsekot. Man ir parādījies, kas sasniegts mērķa soļu skaits sēžot pie galda, ēdot vakariņas 😀 Laikam aktīvi ēdu haha. Bet nu tas man šķiet sīkums uz pārējo bonusu fona, jo primāri man tomēr interesē pulsometrs.

   Patīk

 2. Lietoju Samsung GearFit 2pro. Viss forši, bet izņemot pulsometra funkciju, par citu fīču objektivitāti grūti saprast! Piem, 10 km srejiens patere 500kcal, stunda steperī tikai 250 kcal! Bet forši ka iespeja sekot līdzi soļiem, kuri strādājot ofisā, sakrājas gaužām maz! Vairāk motivē kustēties un iet uz treniņiem! Kā Jums ar kopējo kcal patēriņu dienā, ja treniņu nav?

  Patīk

 3. Ar to soļu skaitīšanu interesanti, JO ja pulkstenis, piemēram, atrodas uz labās rokas un ar labo roku tiek arī ēstas vakariņas, katra reize kad pacel pie mutes karoti tiek ieskaitīta kā solis ..tāpēc tieši tik vienkārši ir sasniegt mērķi vienkārši sēžot.. Turpretī ja pastaigas laikā ar to pašu labo roku stum bērna ratiņus un roka netiek vēzēta, soļi neskaitās to atklāju pēcāk, kad ilgāku laiku biju stūmusi ratus tiešām garā pastaigā, bet soļu skaits nebija praktiski mainījies, tad sāku vērot, kā šis viss darbojas :))

  Patīk

  1. Jā, ir savi mīnusi un tagad arvien vairāk lasu / dzirdu par tādām pieredzēm. Tā kā man primārais bija pulsometrs pulkstenī un soļu skaitītājs tikai tā – for fun, tad īpaši neuztrauc šie sīkie gļuki. Bet, cik saprotu, iesaka ratu pastaigās likt kabatā, jo tad precīzāk skaita. Bet, manuprāt, tie ir sīkumi, jo nemaz nesagaidu, ka šāda ierīce būs 100% precīza.

   Patīk

   1. Jā, arī man pulsometrs un tas, ka varu saņemt telefona paziņojumus bija svarīgāk kā soļu skaitīšana, taču godīgi – tas ka tu redzi to ciparu un zini, ka ir kaut kāds dienas “mērķis” iedzen baigajā azartā un pašam paliek interesanti sacensties ar sevi..laba alternatīva tādiem “sporta sliņķiem” kā man…
    Jo ir tieši kā Tu raksti – tāds vibrējošs stimuls 🙂

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.