Ķermeņa pieņemšana | #KompleksuDetokss

Nākamais komplekss, no kā gribu atbrīvoties izaicinājuma #KompleksuDetokss ietvaros ir kauns par savu ķermeni. Ir vairākas ķermeņa zonas, kas mani īpaši satrauc jau vairāk kā 10 gadus. Šis kauns velkās līdzi ikdienā un reāli traucē izbaudīt dzīvi. Gribu bezkaunīgi parādīt šo savu ķermeņa zonu neglaimojošā, neapstrādātā tuvplānā, lai beidzot mestu mieru šīm raizēm. Vienkārši, brutāli parādīt – tāda es esmu, tāda ir mana patiesība, love it or leave it.

Es esmu īsa auguma, man ir diezgan plati pleci, izvirzītas ribas, riepa un plati gurni. Es daudzu gadu garumā jūtos resna, nespēju pieņemt savu vēderu un ribas. Ribas ir tik ļoti izteikti izvirzītas uz āru, ka brīžiem profilā stāvot izskatās tā it kā man būtu 4 krūtis. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc nemīlu vilkt apspīlētus krekliņus vai kleitas, jo tad, šķiet, ļoti labi var redzēt šo “kupraino kalnu” situāciju mana ķermeņa priekšpusē. Tikpat liela nepatika man ir pret vēdera lejasdaļu, ko ar nekāda sporta vai uztura ierobežojumu palīdzību neesmu mācējusi gadu gadiem izlabot. Tur vienmēr ir bijušas līnijas, kas atgādina – lūk šeit, te ir tava riepiņa. Izņemot agru bērnību mans vēders nekad nav bijis plakans, lai gan esmu par to sapņojusi un arī rīkojusies(!), lai šo mērķi sasniegtu. Dažreiz man šķiet, ka mans ķermenis vienkārši nav spējīgs plakanu vēdera virsmu izveidot. Bet tad atkal man šķiet, ka tas vienkārši ir mierinājums, ko sev stāstu, lai pieņemtu esošo situāciju.

Gribu vienkārši atzīties, palaist to un iemīlēties sevī tādā, kāda esmu. Protams, turpinot strādāt pie veselīgiem ieradumiem un veselīga, kustīga dzīvesveida, taču bez spriedzes tiekties pēc sešpakas un Instagram modeles auguma kā galvenās vērtības dzīvē. Bez sajūtas, ka tad, kad beidzot būšu tieva, tad būšu skaista un beidzot laimīga.

IMG_7187

Šīm bailēm nostājos pretī piekrītot dalībai Māmiņu Kluba un blogeres Paulas Rozes projektā “Mans ķermenis pēc dzemdībām”, par ko jau daudz un dikti esmu stāstījusi visos savos soc.tīklos.

Piemēram pie šī Instagram posta:

View this post on Instagram

Esmu tik priecīga būt par daļu no @maminuklubs un @mrs.paularoze fotoprojekta "Mans ķermenis pēc dzemdībām" 🙏✨ Tik iedvesmojoša un pacilājoša pieredze! ▪ Šī bija mana pirmā pieredze profesionālā fotosesijā studijā (ja neskaita senā bērnībā tapušās bildes albumiem). Kurš būtu domājis, ka jutīšos tik brīvi un labi kameras priekšā apakšveļā vien? Tas no manis prasīja lielu drosmi. Jo manas attiecības ar savu ķermeni ir riktīgs love hate karuselis. Bet šogad drosme ir mans otrais vārds, tāpēc – ko ne? Lielais paldies jāsaka komandai, kas bija riktīgs dream team un lika man justies skaistai. Fotogrāfei @ilzekalnina_photography grima un matu guru @jolanta.salaka un, protams, arī @kristine_virsnite 😘 Un manam mazajam špicbukam par iedvesmu un to, ka neizārdīja studiju pavisam, bet uz kādu bildi arī apsēdās tomēr klēpī 😂 ▪ Skaisto foto rezultātu un manu stāstu par sava ķermeņa pieņemšanu, kompleksiem un iemīlēšanu varēsi redzēt izstādē, kas ies gaisā 13.maijā, māmiņdienā. Sekojiet info par konkrētu laiku un vietu 😉

A post shared by ➳  𝙰𝚒𝚐𝚊 𝚉𝚟𝚒𝚎𝚍𝚛𝚎 (@the_aiga) on

Šajā ierakstā dalīšos ar tekstu, ko rakstīju pieteikuma vēstulē. Tas arī stāv blakus manai bildei izstādē, kas līdz 27.maijam apskatāma tirdzniecības centrā “Spice” 1.stāvā pie “Lindex” veikala.

“Ar savu ķermeni neapmierināta jūtos jau kopš 12 gadu vecuma. Jā, jau kopš puberitātes sākšanās līdz pat šai dienai nav bijusi diena, kad neesmu jutusies resna. Tagad, protams, atskatoties uz jaunības dienu bildēm šķiet, nu kurā galā tur resna, biju pavisam normāla, pat smalka meitene, kā vispār ko tādu var iedomāties? Bet tā jau vienmēr ir, ka tikai vēlāk novērtējam to, kas mums ir, kad tas jau ir zaudēts. Negantā cilvēka daba.

Nezinu, kas tieši manā galvā iesēja šo domu, ka neesmu pietiekami laba un skaista, bet šī kauna sajūta novedusi pie daudzām absurdām situācijām, kad neizbaudu dzīvi pēc pilnas programmas tikai savu kompleksu dēļ. Piemēram pasākumos neapmeklēt pirtis, izvairīties no došanās uz pludmali ar draugiem utml. situācijas, kad var gadīties, ka kāds redzēs manu vēderu. Uzņemt bildes tikai no konkrēta leņķa, vienmēr ievilkt vēderu, valkāt it kā slaidinošu korseti un citas muļķības.
Protams, ka grūtniecība un pēcdzemdību ķermenis neko šajā jautājumā neuzlaboja. Tagad iedomu resnumam bija pievienojušās strijas un riepa palikusi kā tāds izstaipīts, nokarens balons. Apspīlētus apģērbus no savas garderobes pamazām sāku izslēgt vispār. Savu lomu nospēlēja arī tas, ka puse skapja joprojām ir 34.izmēra, kas bija laiks, kad biju sava slaidākā versija. Bet nu jau patiesie apmēri vairāk atbilst 36. vai pat 38.izmēram.
Labi apzinos, ka neesmu nekāda baigā resnīte, bet viss jau atkarīgs, ar ko salīdzina, vai ne? Ja paziņu lokā pārsvarā ir pilns ar meitenēm modeļu cienīgiem augumiem un skaistuma standarts ir lielas krūtis un dibeni, bet slaidi vidukļi, tad savs spoguļattēls neiepriecina. Un visvairāk jau sanāk salīdzināt sevi pašu ar sevi pašu. Es ZINU, ka varu izskatīties labāk, es ZINU, ka varu svērt 49 kilogramus, ja pareizi ēdu un daudz sportoju, bet vienkārši neesmu spējusi līdz šim nolikt to par prioritāti. Bet ir tie +6kg, kas nu nekādi nenāk nost un gurnu zonā izveidojuši riktīgu “peldriņķi”.
Pagājušajā gadā pārcietu pēcdzemdību depresiju un atkopšanās laikā caur terapiju pamazām sāku no jauna sevi iemīlēt tādu, kāda esmu. Tāpēc šogad ir īstais laiks un jūtu spēcīgu vilkmi būt patiesai pret sevi un citiem, mazāk kaunēties, vairāk darīt. Apzinos, ka esmu ceļā uz savu sapņu augumu, bet tai pat laikā arī pa ceļam esmu vērtīga, skaista un pietiekama. Gribu justies skaista savā ādā un gribu iedvesmot tā justies arī citas. Ir laiks.”
SKATELV_MGL3477
Foto: Ilze Kalniņa (Studija Skate.lv), MUAH: Jolanta Salaka

Šis no manis prasa nenormālu drosmi, bet tai pat laikā man ir nenormāli apnicis dzīvot ar šo kompleksu. Vakar nevarēju saņemties piespiest šim pogu “publicēt”. Šis nenāk viegli. Bet tieši tāpēc tas ir vēl jo vairāk vajadzīgs.

Gribu šovasar beidzot uzvilkt bikini un sauļot visu savu ķermeni nevis slēpties kopīgajā vai tīties lakatos un tunikās. Gribu aizbraukt kārtējā tropiska galamērķa ceļojumā un reāli arī ielikt bildi peldkostīmā. Vienīgā peldkostīma bilde, ko es pēdējo 12 gadu garumā pilnā augumā esmu uzdrīkstējusies publicēt bija no vasaras, kad jutos kaut cik slaida sevis versija, šķiet, 2010.gadā. Tas bija laiks, kad biju samīlējusies līdz ausīm kādā puisī un viņa dēļ biju izlēmusi beidzot pa īstam notievēt. Gāju skriet pat 2x dienā, neēdu lielas porcijas, biju apsēsta ar domu, ka būt tievai = būt skaistai = tad šis puisis mani mīlēs. Tā ir mana slaidākā versija jebkad (izņemot bērnību), bet pat šo bildi es apstrādāju, atceros, kā gludināju ādu, lai izskatītos tievāka.

Liepaja_22
Mana vienīgā pilna auguma bilde peldkostīmā, ko jebkad esmu uzdrīkstējusies publicēt

Izaicinu jūs atrast vēl kādu bildi, kur es atklāju savu vēderu, jo es reāli nevarēju atrast. Visas manas pusplikās bildes ir no krūtīm uz augšu un vēders visur tiek veiksmīgi slēpts. Atskatoties uz šīm jaunības bildēm, kaut vai apģērbā, es redzu slaidu meiteni un man ir nenormālas dusmas uz sevi par to ārprātu, kas tad man darījās galvā. Par to, cik ļoti es nemīlēju sevi. Jo neviens nekad īsti man nav aizrādījis par manu svaru, vai teicis, ka esmu resna. Es pati to izdomāju, pati pārdzīvoju, pati tagad līdz šai dienai mokos savā kompleksu kambarī. Man vienkārši gribās iekāpt laika mašīnā, aizbraukt pie tās jaunās, skaistās meitenes un samīļot. Pateikt – tu esi skaista, ko tu ņemies. Tev ir slaids vēders un tas, ka tas nav perfekti plakans nenozīmē, ka tu esi resna. Tu esi skaista, skaista, skaista. Tu esi mīlēta, mīlēta, mīlēta.

SKATELV_MGL3401
Foto: Ilze Kalniņa (Studija Skate.lv), MUAH: Jolanta Salaka

Šķiet, ka tagad ir ļoti piemērots laiks mest kaunu pie malas, jo Body Positivity kustība visā pasaulē šobrīd ir tādā zenītā. Pēdējā laikā redzu ļoti daudzas drosmīgas sievietes (vīriešus gan mazāk) rādot savus patiesos, ne perfektos, bet skaistos ķermeņus. Tas ļoti iedvesmo. Es arī gribu nest šo pozitīvo vēsti tālāk, es arī gribu būt tikpat drosmīga, es arī gribu varēt parādīt savu patieso es bez kauna.

Un nav tā, ka es tagad gribu slavēt riepas vai lieko svaru. Tikai sevis mīlestību. Negribu teikt, ka pie sevis nav jāstrādā, es pati to daru, bet negribētos, lai slaids viduklis ir vienīgais, kas definē manu laimi. Es nodarbojos ar jogu pie katras iespējas, braucu ikdienā ar velo, daudz staigāju ar kājām, skrienu pa ~7km kā minimums 3x nedēļā, tagad arī apmeklēju treniņus 2x nedēļā, es sava ķermeņa uzturēšanai formā veltu laiku un enerģiju. Sekoju līdzi savam uzturam, visu laiku neriju draņķus un tomēr mans vēders joprojām izskatās šādi.

IMG_7197

Negribu katru rītu celties ar domu – man jānotievē, jāievēro diēta un jāsporto, lai es būtu skaista. Es gribu pamosties ar apziņu, ka esmu skaista arī tāpat. Bezkaunīgi dzīvot un baudīt arī ar riepu. Jo slaids viduklis nav galvenā vērtība, pēc kuras tiekties, vai ne? Mīksts puncis mani nepadara mazāk vērtīgu. Es esmu tik daudz vairāk par savu miesu. Es esmu pietiekama. Es esmu skaista. 

SKATELV_MGL3424
Foto: Ilze Kalniņa (Studija Skate.lv), MUAH: Jolanta Salaka

5 domas par “Ķermeņa pieņemšana | #KompleksuDetokss

  1. Aiii, saraudināji! Tik daudz kas no šī ir rakstāms arī zem mana body detoksstāsta… Gan par riepu, gan par nemitīgo ņemšanos utt. Man šobrīd ap 14 lieku kg, bet arī tad, kad svēru savus ideālos 60 un pirms visām dzemdībām, jutos “netieva”. Par laimi esmu mantojusi ļoti labu ādu no mammas, tā visai ātri savilkās pēc dzemdībām. Man ir tikai 1 bilde ar 4.bērnu puncī, es es tur esmu TIK TIEVA! Arī tā, ko publicēju instagramā – jā, arī tur es vēl sev daudz maz patīku. Brazīlijas bildes bija pirmās, kuras dzēsu ārā. Biju šokā par sevi tajās. Tas sakrita ar laiku, kad man cilvēki sāka prasīt, vai atkal esmu stāvoklī – tad sapratu, ka tās vairs nav tikai iedomas. Izlasīju par diastāzi un kā traka sāku ņemties un iestāstīt sev, ka tā ir īstā vaina. Sāku valkāt plandošāku apģērbu, ziemās jūtos ļoti ok. 😀 Bet, redzi, tie ir mūsu tarakāniņi. Es stāstu vakarā uz Tevi skatījos un no tiesas domāju, cik skaista sieviete esi! Noticēsim kopā? 🙂

    Patīk

  2. Ak, tik patiess un skaista raksts Aiga. Paldies par atzīšanos. Lasu un redzu sevi šajā visās situācijā ar tiem pašiem kompleksiem un nedrošībām. Ļoti vēlētos sevi pieņemt! 😉 strādāju ar to jau ilgu laiku un ceru, ka kādu dienu arī man tas izdosies.

    Patīk

  3. Ja, teoretiski tev ir pie ka piesieties, bet tie ir sikumi,jo tu tapat esi skaista sieviete ar visiem tiem noraditajiem…Pietam pasaules skaistakajam sievietem,piem.,Foksai ir brahidaktilija, Berijai vel viens kajas mazais pirkstins nu un tada gara.

    Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.