2 soļu rīta labsajūtas rituāls

Nav nekāds noslēpums, ka šovasar atkal biju iekritusi savā negatīvo domu bedrē un lai tiktu no tās laukā bija jāpamaina ikdiena un jāievieš labsajūtas rituāls, kas palīdz savākties.  Tiklīdz jutu, ka ķermenis, mans garastāvoklis vai gaisotne mājās atkal brauc auzās, ķēros pie savas labsajūtas rutīnas. Protams, perfektā pasaulē tā būtu mana ikdiena visu laiku, bet ceļojumi vai dažādi plāni mēdz izjaukt dienas ritmu, tāpēc vismaz periodiski prasās pie šīs rutīnas atgriezties sevis sakārtošanai. Tā teikt – lai padzenātu drūmos mākoņus.
Laika gaitā esmu sapratusi, ka nevaru savu pašsajūtu palaist pašplūsmā. Lai justos enerģijas pilna, spētu koncentrēties darbiem un būtu spējīga ar pilnu jaudu pievērsties ģimenes dzīvei, man jārūpējas par savu bateriju uzlādi. Šajā ierakstā dalīšos ar rīta rutīnu, ko esmu izkopusi un atzinusi savai garīgajai un fiziskajai veselībai par labu esam. Ja agrāk mēdzu savām lietām nozagt laiku nakts miegam, tad tagad esmu sapratusi, ka tas ir ātrākais ceļš pretī dažādām veselības problēmām un pamatīgam nogurumam (kas noved pie aizkaitināmības, lieka stresa un vispār kaitē jebkādā dzīves jomā). Tad nu tagad maksimāli cenšos pievērsties kvalitatīvam miegam un atvēlēt mirkli sev agros rītos pirms diena sauc pienākumos. Tas man kā izteiktam naktsputnam nav viegli, bet NOTEIKTI ir to vērts.
Tātad pirmie priekšnoteikumi: labs, kvalitatīvs miegs, piecelšanās agri no rīta pirms pamodies dēls, lai varu nesteidzīgi iesākt dienu un varu klusumā un mierā pievērsties tikai darbam ar SEVI. Jā, pamosties agrāk ir grūti, jā, reizēm sanāk aizgulēties, jā, reizēm stundas vietā pamostos 15minūtes pirms laika, kad modinu dēlu, tas viss gadās, tā ir dzīve. Galvenais pie pirmajām neveiksmēm nepadoties un spītīgi atstāt modinātāju uz tiem 6:00 (vai citu laiku, kas jums der).
JOGA
Sāku ar izstaipīšanos. Kad atskatos uz posmiem, kad man gan fiziski, gan emocionāli klājies vissliktāk, tiem ir viena kopīga iezīme – mazkustīgs dzīvesveids. Turpretī, kad atceros laiku, kad jutos vislabāk – tas bija, kad katru rītu, bez attaisnojumiem nodarbojos ar jogas praksi. Ilgtermiņā tas iespaidoja manu labsajūtu neizmērojami! Tad nu atkal cenšos iesākt rītu ar savu ierasto pusstundīti, reizēm pamainot pozas vadoties pēc sajūtām. Ja esi iesācējs un nezini ar ko sākt, youtube un dažādās aplikācijās ir superīgas pamācības, kurām sekot līdzi. Pilns internets labu jogas paraugu. Protams, ka labāk ir to apgūt skolotāja pavadībā, bet tā kā ne vienmēr tāda iespēja ir, es palieku pie pārliecības, ka ir labāk kustēties mājās un varbūt mazliet nepareizi nekā nekustēties nemaz.
MEDITĀCIJA UZ PRANAMAT
Pēc kārtīgas izkustēšanās miesu un prātu pamodināt un enerģizēt palīdz arī akupresūras paklājs “Pranamat ECO”.
Izslavētais durstīgais matracītis ilgi likās trendīga modes lieta, ar ko smuki nopozēt Instagramā līdz brīdim, kad sajutu tā efektu. Testēju to jau kopš vasaras sākuma. Katru rītu pēc jogas vingrojumu izpildīšanas guļos uz tā ar pliku muguru (bildēs atstāju sporta krūšturi, lai pieklājīgi, ja). Esmu novērojusi, ka manas ādas jūtība ļoti mainās, domāju, ka to ietekmē daudzi un dažādi faktori. Bet tas ir interesanti, ka vienu dienu var neciešami sāpēt un citu mierīgi noguli pat pusstundu un adatiņu spiešanās ādā šķiet pat patīkama.
Tomēr, lai mazāk domātu par “auč, auč, auč”, izlēmu šo rituāla daļu apvienot ar kaut ko kas manā ikdienā jau labu laiku pietrūkst, bet nekad neatrodas tam laiks. Meditācija! Vienkārši (ha, ha, nemaz jau tik vienkārši nav) paelpot, pabūt mirklī, pavērot savas domas, paļauties, atslābināties). Apzināti sāku ar jogas praksi un tikai tad meditēju un guļos uz paklājiņa, jo uzreiz no gultas pieceļoties atkal apgulties varētu nozīmēt tikai vienu – aizmigt atkal. Tāds nav mērķis. Mērķis ir atvēlēt šo laiku sev, atvēlēt sev šo telpu un laiku.
Meditācijā esmu pilnīgs bēbītis iesācējs, tāpēc man noteikti vajadzīga vadība un tam labi noder aplikācija Headspace. Tagad esmu nolēmusi pamēģināt arī Calm. Bet Headspace vīrieša balss jau ir tik pierasta, tik nomierinoša, tik samtaina un silta, ka vienmēr ļauj aizmirst par to, ka patiesībā atrodos “uz adatām”. Reizi nedēļā klausos arī savu mīļāko podkāstu: From the heart: conversations with Yoga Girl.
Ja strādāju no mājām, dienas laikā, kad nedomājās, nerakstās, nespēju savākt domas, dodu savam prātam iespēju pamosties uzkāpjot uz Pranamat ar pēdām vai uzspiežot plaukstas. Ķermenis noķer vieglu šoku, asinsrite riņķo un ķermenis paliek možāks. Kad gribās viegli pamasēt kādu ķermeņa daļu, bet nav noskaņojums izteikti asām sajūtām, Pranamat nolieku gultā un atstāju mugurā drēbes, tad tas mazliet iegrimst matracī un apģērbs mīkstina efektu. Lai pacīnītos ar celulītu, var sēsties virsū ar dupsi, bet ar pliku dibenu sēdēt virsū gan man šķiet diezgan sāpīgi. Kas zin, varbūt arī līdz šim līmenim kādreiz tikšu. Savā prātā vizualizēju variantu par sēdēšanu pie datora ar paklājiņu zem dupša, bet izmēģinājusi vēl neesmu.
Līdzi pievienotajā bukletā ir dažādi piemēri kā Pranamat lietot dažādiem mērķiem – kuras ķermeņa daļas un cik ilgi vēlams noturēt relaksācijai vai tieši pretēji enerģijas vairošanai. Kā samazināt sāpes, ja “adatiņas” šķiet par asu utt.
Tā es cenšos iesākt savu dienu un šī stunda, pusotra stunda, kaut pusstunda man ir ļoti svarīga. Uzreiz ir skaidrāks prāts, labāk spēju koncentrēties un debesis atkal rādās skaidras. Lielākais efektsgan parādās ilgtermiņā, šo ieviešot kā rutīnu dienu no dienas. Jo ilgstošāk izdodas, jo labāk jūtos. Dziļa elpa, kustība un medicīniskās plastikas adatiņu masāža ir mana dienas sākuma labsajūtas recepte.
Katram jau savs, varbūt tu esi atklājis kādus trikus, kas tev palīdz justies labi? Padalies ar savu rīta rutīnu, varbūt varam kaut ko aizņemties viens no otra! 

Viena doma par “2 soļu rīta labsajūtas rituāls

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.