Apceļo Latviju savā viesistabā – spēles “Šurpu Turpu” atsauksme

Scroll down to content

Kamēr Latvijas daba vēl nodarbojas ar kaut kādu starpstāvokli starp ziemu un pavasari, brīvdienu vakarus mēdzam pavadīt iekštelpās, vai ne? Man jums ir izklaides ideja šiem brīvajiem vakariem ar draugiem vai ģimeni. Tā kā mūsu ģimenes plānos ir šo vasaras sezonu pavadīt Latvijā, jau sāku galvā cilāt galamērķus, kurp mēs varētu brīvajā laikā doties, tepat, mūsu pašu zemes ietvaros. Šim nolūkam lieliski var noderēt jaunā galda spēle “Šurpu Turpu”. Tas ir kā neliels ceļojums pa Latviju, turpat jūsu viesistabā.

Man pašai ļoti patīk galda spēles. Tās man saistās ar jaukiem vakariem un svētkiem ģimenes lokā. Mazā māsa laikam no mums visiem ir visaktīvākā galda spēļu fane, kad ciemojos, nelaiž garām nevienu iespēju uzspēlēt “5 sekundes” un priecājās izmēģināt arī “Šurpu Turpu”.

Tagad arvien biežāk ņemam spēles, kas neaizņem daudz vietas, līdzi Piedzīvojumos, jo tās ir fantastisks veids, kā savstarpēji iepriekš nepazīstamu cilvēku grupai kopīgi pavadīt laiku. Spēles gaitā aizsākas sarunas un nemaz nemanot jau esam uzzinājuši viens par otru vairāk, iepazinušies un sadraudzējušies.  

Šīs spēles kaste gan ir paliela izmēros, tāpēc tā drīzāk būs piemērota turēšanai mājās plauktā, lai var izvilkt uz pasēdēšanām. Arī pati spēles virsma ir paliela, tāpēc vajadzēs lielu galdu, pie kā sasēsties. Nu vai vienmēr jau var spēlēt arī uz zemes vai gultas.

Spēles gaita

Spēles mērķis ir pārvietoties ar cilvēciņu pa Latviju un savākt apskates objektu kārtis no visiem novadiem. Uzdevumu kārtis var palīdzēt vai tieši patraucēt virzīties uz priekšu. Lai pārvietotos jāizmanto bezmaksas zemes ceļi vai “maksas” ūdens transports pa upju tīklu ar laivām, vilciena pārbraucieni vai lidošana uz citu lidostu. Maksa par šo pāŗvietošanos ir biļetes, kuras izsniedz spēles sākumā, bet spēles gaitā tās var zaudēt un stratēģiski jāizplāno, kuros brīžos tās izmantot. Pretinieki var ar dažādiem viltīgiem paņēmieniem traucēt tev nonākt galamērķī. Uzvar tas, kurš pirmais apceļojis visus savus apskates objektus un izpildījis spēles beigu uzdevumu.

Vecums: no 7 g.

Ilgums: 30 min

Spēlētāju skaits: 2–6

Mūsu pieredze

Pirmo reizi spēli liku galdā draudzeņu sanākšanā un ātri vien sapratu, ka bija kļūda iepriekš neiepazīties ar spēles noteikumiem, jo paralēli klačām bija ļoti grūti nokoncentrēties. Pēc tam mājās man izprast, kā pareizi spēle spēlējama aizņēma tieši 5minūtes. Sapratu, ka visbiežāk ar galda spēlēm mani iepriekš iepazīstinājuši citi, kuri jau to spēlējuši un zina noteikumus, ko man spēles laikā izskaidro, tāpēc šoreiz lasīt un pašai iedziļināties noteikumos šķita neierasti.

Lai nu cik muļķīgi mums izgāja ar noteikumu izprašanu, pēc spēles izspēlēšanas sapratu, ka tā ir ļoti vienkārša, bet aizraujoša. Viena partija, ja tā to var nosaukt, neaizņem vairāk par pusstundu, ja vien kāds no stratēģiem dikti ilgi nedomā, kādu soli veikt. Mēdza gadīties arī kaut kur iesprūst tā, ka nemaz netiek uz priekšu un nākās vairākus gājienus izlaist. 

 

Rezumē

Domāju, ka spēle ir jauks variants mierīgam vakaram ar ģimeni vai nelielā draugu kompānijā. Tā atgādina par to, kur atrodas dažādi interesanti Latvijas apskates objekti, liek stratēģiski domāt, bet tai pat laikā nav sarežģīta un to tikpat labi var spēlēt pilnīgi neiespringstot. Kas man šķiet forši, jo reizēm spēles, kur pārāk jāpiedomā kādā vakara brīdī sāk likties par sarežģītu, bet šī ir tāda patīkami viegla. 

Spēli iespējams iegādāties Brain-Games.lv veikalos un citviet:

  • Krišjāņa Barona ielā 55, Rīgā
  • T/c Rīga Plaza, Mūkusalas 71, Rīgā
  • Grāmatnīcās “Jānis Roze”
  • Citos rotaļlietu veikalos

 

Foto: Krista Miltiņa 

Komentāros pastāsti, kas ir tavas mīļākās galda spēles!

Mūs Lapzemes ceļojumā iepazīstināja ar “6.ņem” un tā ļoti labi aiziet, iesaku arī to. Nu un protams, vienkārši kārtis un vecais labais Duraks ir klasika, kas ir labs laika kavēklis visādos gadījumos. Ceļojumos mēdzam spēlēt laika aizpildīšanai lidostās, kad jāgaida transporti, pludmalēs un vienkārši vakaros naktsmītnēs. Man pašai jautra spēle šķiet Sabotieris, jo tur mazliet nāk klāt aktiermāksla un ir jautri vērot, kā citi izliekas, kurš labāk prot slēpt savu lomu, kādu stratēģiju izmanto. Ar ģimeni esam iecienījuši Alias un 5 sekundes, agrāk daudz spēlējām arī Monopolu, bet domāju tagad arī šī “Šurpu Turpu” varētu ierindoties mūsu mīļāko spēļu sarakstā. 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: